Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Filmový víkend vyšiel lepšie Joj, v sobotu aj nedeľu vyhrala prime-time! Na čele piatka záverečné Slunce, seno

Posledná etapa Tour de France ovplyvnila aj večerné spravodajstvá, Markízu zatlačila do značného podpriemeru.

PIATOK: Aj tretí piatok v rade patril bezpečne Markíze. Tá odvysielala poslednú časť trilógie Slunce, seno, erotika, s ktorou dosiahla podobné výkony ako s predošlými dvoma časťami ratingom nad 6 % a podielom pod 22 %. Zároveň týmto výkonom ovládla deň v komerčnej cieľovke. Joj sa v piatok večer vôbec nedarilo, šou Všetko, čo mám rád sa prepadla len na takmer tri ratingy s hlbokým podielom okolo 11 %. Čo ja viem na Jednotke bolo ešte nižšie s podielom pod 10 % v komerčnej cieľovke. Opäť tieto šou zabrali značne viac v celkovom publiku, Všetko, čo mám rád s takmer 295-tisíc divákmi uhralo dokonca totožný výkon ako Slunce, seno, erotika neprerušované brejkami s vyše 295-tisíc divákmi. Čo ja viem si spolu pozrelo cez 195-tisíc divákov.

Joj v piatok večer výrazne alternovala menšia Plus, ktorá s filmom Lovci pokladov: Kniha tajomstiev vyskočila až na podiel 9,5 %. Denné svetlo na Dajto prekročilo 5 %, Láska po francúzsky na Doma šla pod 5 %. Kriminálky Wau zabrali len s Kosťami, ktoré šli pod 4 %, následne už stanica uhrala podiely okolo 1 a 2,5 %.

Rodinné prípady atakovali 18 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja padla len pod 10 %. Napriek tomu Televízne noviny prehrali večerný súboj s podielom 19 % a stratou vyše pol ratingu na Noviny, ktoré sa hýbali okolo 22 %. S Najlepším počasím zároveň ovládli deň v celkovom publiku, kde ich videlo 355-tisíc divákov, TN-ky si pozrelo vyše 270-tisíc divákov.

SOBOTA: Cez víkend už víťaznú štafetu s filmami prevzala Joj. Čarodejov učeň jej vyniesol podiel takmer 19,5 %, kým komédia Chceš ma, chcem ťa na Markíze uhrala okolo 16 %. Záhady tela na Jednotke podliezli 10 %. Profesionáli v prime-time na Plus prekročili 5 %, okolo päťky sa hýbal aj následný Oktagon. Svadobný deň na Doma prekročil 4 %, Strážca spravodlivosti na Dajto sa v troch častiach hýbal spod 3, na 4 a na takmer 5 %. Wau najprv neuspela so CSI Cyber a podielom takmer 1,5 %, Inkognito už postupne rástlo na 3 a 5,5 %.

Smotánka podvečer získala 18,5 %, 27 šiat na Joj atakovalo 13,5 %. Televízne noviny sa dostali cez 19,5 %, Noviny ich tentokrát predbehli až o vyše rating s podielom cez 26 %. Celkovo si ich vybralo 305-tisíc divákov, Televízne noviny pod 250-tisíc. Najsledovanejším programom dňa sa v oboch cieľovkách stalo Najlepšie počasie, celkovo ho nasledovali Noviny, u mladého publika zas večerný film Joj.

NEDEĽA: V nedeľu sa na čelo dňa dostala s filmom Joj. Snímka Fantastická štvorka jej priniesla rating cez 6 % a podielovo uhrala pod 22 %. Markíza nestačila s filmom Elitný zabijak a podielom pod 17 %. Jednotke z trojice dní najviac zabral nedeľný program, snímka Rudolph Valentino sa dostala cez 11,5 % v komerčnej cieľovke a až na približne 16 % v 12+.

Medzi menšími stanicami bola opäť najvyššie Plus, film 27 šiat sa jej hýbal okolo 6 %, nasledoval ho Hodinový manžel na Dajto s podielom 5 %. Film Prvý alebo druhý na Doma dosiahol 3 %, Wau sa večer hýbala medzi 1,5 – 2,5 %.

Popoludní skončila poslednou etapou Tour de France, ktorá v celom priebehu držala líderskú pozíciu. Prenos trvajúci až do 20. hodiny si celkovo pozrelo cez 335-tisíc divákov s podielom nad 25 %, v komerčnej cieľovke podiel podliezol 24 %. Cyklistika poznačila aj spravodajský súboj, kde Televízne noviny spadli len na 16 %, nízko boli aj Krimi s vyše 15 %. Noviny boli najvyššie s podielom pod 21 % a celkovo vyše 405-tisíc divákmi, TN-ky si pozrelo cez 275-tisíc divákov. Najsledovanejším programom dňa sa celkovo stali Noviny, v komerčnej cieľovke zas Fantastická štvorka. Joj sa vďaka Novinám a filmom podarilo byť víkendovým lídrom v prime-time.

Čítať viac...
Nahor