Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: CinemArt

Televízia

Filmové premiéry Markízy v 2023: Tretia Evitovka, pokračovanie veľkého hitu aj dve nové rozprávky!

Markíza predstavila hlavné filmové premiéry pre rok 2023, po ich úplnom vyškrtnutí z prvej polovice jesene sa od januára vráti k viacerým filmovým oknám do týždňa.

Pôvodnú tvorbu Markízy aj budúci rok doplnia filmové premiéry.

V zálohe si pre najbližšie sezóny ponechala najzvučnejšiu premiéru, ktorú avizovala pôvodne už do tohtoročného vysielania, pripravených má niekoľko nových česko-slovenských filmov aj viacero noviniek zo svetového filmového plátna.

Na obrazovku Markízy sa zároveň vráti pri rozbehu nového roka hneď viacero filmových okien.

Plánuje s nimi opäť obsadiť pondelňajší večer, kde opäť na začiatku roka miesto vlastnej tvorby chce zaraďovať reprízové komédie. Takisto v prvých týždňoch obsadia oba víkendové večery.

Nová Evitovka aj odkladaná tohtoročná premiéra

Medzi hlavné highlighty Markízy bude patriť tohtoročná najzvučnejšia komédia Známi neznámi (2021) s nabitým hereckým obsadením. Hlavné úlohy v nej stvárňujú dlhodobé tváre televízie – Tomáš Maštalír a Petra Polnišová, spoločne s Táňou Pauhofovou, Sväťom Malachovským, Klárou Issovou či Annou Kadeřávkovou.

„Rozpráva príbeh kamarátov, ktorí sa počas Silvestra rozhodnú vyložiť telefóny na stôl a nahlas zdieľať každú správu a prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi,“ znie anotácia.

Film Známi neznámi producentky Wandy Adamík Hrycovej, mal mať pôvodne televíznu premiéru túto jeseň, Markíza ho potvrdzovala v plánoch pre rok 2022.

Nakoniec z nej spravila jeden z nosných ťahákov na Voyo, ktorý pravidelne kampaňuje, a televízne vysielanie presunula do roku 2023.

Markíza tiež odvysiela tretí sfilmovaný román Evity Twardzik Urbaníkovej, ktorá sa tento rok v máji stala stabilnou súčasťou kreatívneho tímu televízneho lídra ako scenáristka a kreatívna producentka.

Tentokrát ide o knihu V lete ti poviem, ako sa mám (2022), ktorá sa v sfilmovanej podobe do kín dostala začiatkom tohto roka.

Tvorcovia aj tentoraz vyskladali silné česko-slovenské herecké obsadenie, v ktorom sa objavili Tereza Kostková, Simona Babčáková, Ondřej Sokol, Martin Hofmann, Marián Miezga, Ján Koleník, Soňa Norisová, Dominika Morávková, Petra Vajdová, Eva Pavlíková, Daniel Fischer, Zuzana Porubjaková či Anna Šišková. 

„Romantická komédia mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa spolu stretávajú už so svojimi rodinami. Po rokoch sa ale začínajú objavovať tajomstvá, ktoré ich životy navždy zmenia. Spleť tajomstiev, ktoré majú medzi sebou nielen páry, ale aj samotní priatelia, sa začne ešte viac zamotávať, keď sa na hlavnú hrdinku Adrianu obráti premiérova manželka a chce svojho muža  opustiť v čase predvolebnej kampane…“ hovorí filmový dej.

Pokračovanie ďalšieho českého hitu

Na obrazovky Markízy mieri aj ďalšia lokálna romantická komédia Po čem muži touží 2 (2022).

Ide o voľné pokračovanie úspešnej komédie Po čem muži touží, ktorá sa stala divácky najúspešnejším českým filmom roku 2018. Markíza si od jej nasadenia môže sľubovať veľa, keď prvý film vo svojej televíznej premiére na Nový rok 2020 zabodoval v komerčnej cieľovke ratingom 12,6 % s podielom 29,6 % a celkovo 566-tisíc divákmi.

„Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia a pijú pivo. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie. Nasledujúce ráno sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky,“ začína dej druhého dielu.

Diváci sa opäť budú môcť tešiť na herecké hviezdy ako Jiří Langmajer, Marek Taclík, Anna Polívková či Tereza Kostková.

„Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnej sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku sused Radim, ktorý je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ, vyslobodiť. Bude mať však neľahkú úlohu, naučiť Irenu správať sa ako chlap…“ predstavuje film anotácia.

Televízia má taktiež pripravenú novú komédiu od tvorcov diváckeho hitu Ženy v běhu.

Ide o tohtoročnú snímku Srdce na dlani (2022), v ktorej láske na veku ani na mieste nezáleží. Aj v tomto prípade tvorcovia vyskladali silné česko-slovenské obsadenie, zahrali si Matouš Ruml, Jana Pidrmanová, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Kristína Svarinská či Eliška Balzerová.

„Josef  sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku, majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom ju zasiahne priamo do srdca. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať,“ uvádza anotácia. 

Nové rozprávky

Budúci rok bude mať na obrazovke lídra premiéru aj nová česká rozprávka Najväčší dar (2022).

Rozprávkový príbeh odhalí, ako to dopadne, keď sa bohovia začnú pliesť do záležitostí ľudí a ľudia zas do vecí bohov. Diváci sa môžu tešiť na Bolka Polívku, Sabinu Rojkovú, ale aj na čoraz populárnejšiu Annu Polívkovú.

Markíza taktiež plánuje do vysielania zaradiť pokračovanie rozprávky Tajomstvo starej bambitky 2 (2022).

Tvorcovia prvého filmu sa po jedenástich rokoch opäť spojili, aby pokračovali v príbehu Jakuba a Aničky v pôvodnom hereckom obsadení.

V rozprávke si opäť zahrajú Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Petr Štěpánek, Miroslav Vladyka, Jiří Lábus, Otmar Brancuzský ako aj Veronika Khek Kubařová, Markéta Plánková alebo Václav Noid Bárta.

„Z Jakuba je kráľ, z Aničky kráľovná a rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku. Tá najradšej trávi čas s milujúcim deduškom Karabom, spravodlivým to lúpežníkom, ktorý sa teraz venuje len hrnčiarskemu remeslu. Chamtiví radcovia Lorenc a Ferenc boli vyhostení z kráľovstva, potulujú sa po svete a hľadajú miesto, kde by mohli opäť začať kuť pikle. Zdá sa, že mladá, neskúsená kráľovná Júlia zo susedného kráľovstva sa stane vhodným nástrojom ich pomsty. Že by nastal čas oprášiť tajomnú bambitku, ktorá doteraz ležala dobre ukrytá a zavolať na pomoc lúpežníka Karabu a spojiť všetky sily, aby spravodlivosť a láska konečne zvíťazili?“ uvádza anotácia distribútora.

Svetové kinofilmy

Markíza okrem česko-slovenských premiér nakupovala aj zahraničné kinofilmy.

Na divákov po čase opäť čaká výrazná psia premiéra, tentokrát v štýle road movie, ktoré v sebe bude niesť komediálne prvky, ale aj dojímavé momenty. V snímke Pes (Dog, 2022) sa Channing Tatum, mariňák vo výslužbe, vydá na cestu popri pobreží Tichého oceánu spolu so štvornohou spoločníčkou, ktorú vezie na pohreb bývalého pána.

Pre mužov má zároveň televízny líder pripravený akčný triler Posledný výstrel (The Marksman, 2021), v ktorom bude Liam Neeson ochraňovať mexického chlapca prenasledovaného zabijakmi kartelu.

Naopak, ženskému publiku je určený titul After: Puto (After Ever Happy, 2022), ktorý je už štvrtým pokračovaním tejto obľúbenej série. Doma zároveň odvysiela aj prvé tri časti.

Pre komiksových fanúšikov televízia budúci rok uvedie snímku Spider-Man: Ďaleko od domova (Spider-Man: Far from Home, 2019). Aj v tomto prípade si diváci budú môcť vychutnať v úlohe Petra Parkera talentovaného Toma Hollanda.

 

Čítať viac...
Nahor