Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Filmové premiéry JOJ v 2024: Celine Dion, nový hit s Lady Gaga aj oscarový trhák!

Jojka v budúcom roku prinesie viaceré skutočné príbehy, pokračovanie animákov aj premiéru ovenčenú 7 Oscarmi.

Po Markíze sú známe hlavné filmové ťaháky roka 2024 aj konkurenčnej Joj.

Televízna dvojka svoju akvizičnú knižnicu posilnila o najnovšie kinohity filmových štúdií ako Universal, Disney, Paramount či MGM, pričom už tradične vyberala tituly pre všetkých členov rodiny.

Nové diely animákov

Pre najmenších aj dospelých zakúpila sériu premiérových animákov či rodinných filmov, medzi ktorými sa pokračovania dočká obľúbená prehistorická rodina Krúdovci: Nový vek (Croods: A New Age, 2020).

V pokračovaní animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá, píše distribútor.

Na obrazovky sa taktiež vrátia Trollovia, ktorí vyrazia na svetové turné (Trolls World Tour, 2020). V novom filme zistia, že na planéte žijú aj ďalšie trolie kmene, a tie vyznávajú úplné iné hudobné štýly.

Televízia má pripravený taktiež animák Rachot (Rumble, 2021) zo sveta wrestlingu s monštrami či dobrodružnú sci-fi premiéru Tajná centrála (Secret Headquarters, 2022), v ktorom Owen Wilson a Michael Peña objavia najmocnejšieho strážcu, ktorý je v ohrození.

Hit tohtoročných Oscarov

Z filmov pre dospievajúcich a dospelých uvedie nový Top Gun: Maverick (2022), v ktorom sa po vyše 35 rokoch na plátna kín vrátil vojenský pilot Pete Mitchell v podaní Toma Cruisa.

„Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá,“ píše distribútor CinemArt.

Joj má tiež pripravenú akčné fantasy Princezná (The Princess, 2022), kde si Joey King strihla postavu mladej princeznej, ktorá sa odmietne vydať za krutého sociopata, ktorý si už robí zálusk na kráľovský trón. Keď je unesená a uväznená v odľahlej veži otcovho hradu, svojskými metódami urobí všetko, aby zachránil kráľovstvo aj svoju rodinu.

Slovenskú televíznu premiéru bude mať navyše aj komediálna sci-fi dráma Všetko, všade, naraz (Everything Everywhere All at Once, 2022), ktorá absolútnym spôsobom dominovala na tohtoročných Oscaroch.

Z celkovo jedenástich nominácií až sedem premenila vo víťazstvo, pričom ovládla väčšinu hlavných kategórií ako najlepšia réžia, scenár, strih, herečka v hlavnej úlohe a najmä triumfovala aj ako najlepší film.

„Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov,“ predstavuje snímku Bontonfilm.

Na obrazovky sa dostane aj akčné katastrofické sci-fi Moonfall (Moonfall, 2022), v ktorom bude mať Halle Berry neľahkú úlohu zachrániť život na zemi.

Fanúšikovia komédií si prídu na svoje pri premiére francúzskej akčnej komédie Badman: Supersmoliar (Super-héros malgré lui, 2022) či romantickej komédie Ako spraviť ženu šťastnou (How to Please a Women, 2022), v ktorej sa čerstvá päťdesiatnička rozhodne najať sťahovákov a spraviť z nich striptérov.

Filmové príbehy

Joj prinesie v novom roku taktiež filmové spracovanie príbehov viacerých ikonických značiek či svetových osobností.

V čase, kedy celý svet obletela správa o konci kariéry speváčky Celine Dion, trpiacej vzácnym nevyliečiteľným ochorením tuhnutia svalov aj hlasiviek, pripravuje do vysielania komediálno-hudobnú drámu Hlas lásky (Aline, 2020), inšpirovanú životom Celine Dion.

Na slovenské obrazovky sa po hite Zrodila sa hviezda dostane aj nový film s Lady Gaga Klan Gucci (House of Gucci, 2021), ktorý rozpráva skutočný príbeh impéria talianskeho módneho domu.

Spolu so speváckou ikonou v ňom hrajú ďalšie hviezdy ako Al Pacino, Adam Driver, Jared Leto, Jeremy Irons alebo Salma Hayek.

Brad Pitt či Tobey Maguire zas zahviezdia vo filmovom príbehu z 20. rokov minulého storočia Babylon (Babylon, 2022), v ktorom sa Margot Robbie zo dňa na deň stane absolútnou hereckou superstar.

 

Čítať viac...
Nahor