Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: MGM

Televízia

Filmové premiéry JOJ v 2023: Najnovšia bondovka, noví Addamsovci aj filmová Prezidentka!

Po Markíze predstavujeme aj hlavné filmové premiéry Jojky pre rok 2023.

Aj komerčná dvojka nakupovala pre budúci rok viacero zvučných filmových premiér, ktoré doplní hneď niekoľkými česko-slovenskými novinkami.

Zo zahraničných kino filmov vyberala najmä z knižníc štúdií Universal a MGM, no nevynechala ani menšie štúdiá či európsky trh.

Príbehy speváckych legiend

Hneď dve budúcoročné filmové premiéry prinesú príbehy veľkých speváckych legiend.

Prvou je hudobná snímka Hlas lásky (Aline, 2020), ktorá je síce filmovou fikciou, no inšpirovanou príbehom a životom slávnej Celine Dion.

Naopak, druhý titul Respect (2021) podrobne mapuje život jednej z najväčších speváčok vôbec, Arethy Franklin. V životopisnom filme ju stvárnila oscarová Jennifer Hudson, ktorej výber stihla odobriť ešte samotná spevácka legenda.

„Respect rozpráva výnimočný príbeh životnej cesty legendárnej hudobnej hviezdy Arethy Franklin. Svoj hlas musela presadiť v neľahkých 60-tych rokoch minulého storočia, kedy sa Amerika ocitla uprostred búrlivého sociálneho a politického diania. Okrem držiteľky Oscara Jennifer Hudson sa vo hviezdne obsadenej životopisnej snímke predstavia aj ďalší držiteľ Oscara Forest Whitaker, speváčka Mary J. Blige či Marlon Wayans,“ uvádza distribútor.

Nová bondovka

Jojka už tradične vo veľkom nakupovala premiéry pre mužského diváka.

Do vysielania chystá viacero akčných trilerov, jedným z nich je Mrazivá pasca (The Ice Road, 2021), v ktorej sa Liam Neeson vydá cez zamrznutý oceán zachrániť uväznenú skupinu baníkov. Pripravenú má taktiež snímku Preživší (The Survivalist, 2021).  

Do roku 2063 divákov zavedie sci-fi triler Voyagers: Vesmírna misia (Voyagers, 2021), pre fanúšikov hororov sa na obrazovky dostane kultový hrdina Candyman v novom spracovaní z roku 2021.

Medzi najväčšie filmové lákadlá budúceho roka patrí nové pokračovanie série o agentovi 007.

Trhová dvojka pokračuje vo vysielaní série filmov o najslávnejšom britskom agentovi, keď získala vysielacie práva aj na snímku Nie je čas zomrieť (No Time to Die, 2021).

Ide o vôbec posledný príbeh Jamesa Bonda v podaní Daniela Craiga, ktorého vo filme sprevádzala plejáda hollywoodskych hviezd. Jeho protivníka stvárnil Rami Malek.

Spomedzi špionážnych triler Joj odvysiela aj kritikmi pozitívne hodnotenú snímku Hra špiónov (The Courier, 2020). Tento historický špionážny film je inšpirovaný skutočným príbehom britského obchodníka, ktorého skvelo stvárnil Benedict Cumberbatch.  

Animované premiéry

Dlhoročne sú kľúčovými vo vysielaní Jojky animované filmy, z ktorých pre budúci rok avizuje tri premiéry.

Nielen pre detského diváka bude určené pokračovanie animovaného spracovania kultovej Rodiny Addamsovcov. V animovanej komédii Rodina Addamsovcov 2 (The Addams Family 2, 2021) sa nezvyčajná rodinka vydá na letnú dovolenku a ako u nich býva zvykom, postarajú sa o poriadnu dávku bizarných a vtipných situácií.

Návrat na obrazovky hlásia tiež Wishbonovci v nemeckej animovanej komédii Príšerákovci 2 (Monster Family 2). Tých najmenších zas potešia roztomilé zvieratká v podobe donutov v snímke Chlpáčikovia (Extinct, 2021). 

Z rodinných premiér má Joj navyše pripravenú aj francúzsku komédiu Rodinu si nevyberieš (Le Sens de la Famille, 2020), v ktorej sa svojská rodina v jeden letný deň zobudí do poriadne čudného rána. Každý člen rodiny sa totiž ocitne v koži niekoho iného.

Česko-slovenské novinky

Tradične najväčším lákadlom spomedzi filmových premiér budú nové lokálne snímky.

Jojka si na budúci rok odložila premiéru čiernej komédie Kurz manželskej túžby (2021) s Jiřím Bartoškom, za ktorou stojí režisér oceňovaného hitu Teorie tygra. Pôvodne ju avizovala do vysielania ešte v tomto roku.

Zvučnou premiérou bude tohtoročná romantická komédia Prezidentka (2022), v ktorej hlavné úlohy stvárnili Aňa Geislerová a Ondřej Vetchý. 

„Katarína má za sebou rok v prezidentskom úrade. Je zahltená prácou, program má každý deň nabitý na prasknutie. Občas by si chcela v pokoji oddýchnuť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa to riskne a prezlečená v parochni sa v noci potajomky vytratí z Hradu. Zoznámi sa so sochárom Petrom, kvôli ktorému sa potom do mesta vydáva každú noc. Peter nemá ani potuchy, kto okúzľujúca žena v skutočnosti je. Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety sa prevalia. Katarína si napriek tomu chce vybojovať právo na lásku, ktoré jej patrí rovnako, ako ktorémukoľvek inému človeku na svete,“ znie dej filmu režiséra Rudolfa Havlíka. Námet na snímku vznikol ešte dávnejšie pred zvolením Zuzany Čaputovej ako prvej ženy na čele hlavy štátu na Slovensku. 

Ďalším zo známych tohtoročných filmov, ktorý sa čoskoro dočká televíznej premiéry, bude aj česká komédia Hádkovci (2022) od autorov filmu Matky. 

„Hádkovci sú rodina, ktorá sa stále háda. Dvaja bratia (Hynek Čermák a Jakub Prachař) a ich ženy (Jitka Čvančarová a Sandra Nováková) sa nikdy na ničom nezhodnú a teraz navyše visia vo vzduchu rozpory o dedičstvo po dedovi. Do nich sa zapojí aj otec oboch bratov (Ondřej Pavelka) a nakoniec aj ich sestra (Lucie Polišenská), ktorá dorazí na nečakané stretnutie celej rodiny,“ uvádza anotácia komédie, za ktorou stojí režisér Vojtěch Moravec.

Joj taktiež budúci rok odvysiela romantickú komédiu Povedz to psom (2022). Autorkou scenára k filmu je spisovateľka, Irena Obermannová, režisérom Robert Sedláček. 

„Dita (Berenika Kohoutová) namiesto vytúženého bábätka dostane od svojho priateľa Filipa (Igor Orozovič) mladú border kóliu. Napriek tomu, že žiadneho psa nikdy nechcela, dokonca sa psov bojí. Komunita psičkárov jej pripadá smiešna a neznáša psie exkrementy. Celý príbeh začína tým, že do jedného šliapne. Naozaj to znamená šťastie? Dita od Filipa totiž dostane nielen psa, ale aj kopačky. Následne príde aj o najlepšiu kamarátku, ktorá ju zamestnávala, takže už nemá ani prácu. Pri venčení však spoznáva nových majiteľov psov a medzi nimi aj svojho nie až tak úplne divného suseda (Štěpán Benoni),“ píše anotácia. 

 

Čítať viac...
Nahor