Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Kino

Film Červený kapitán sa dostal do svetových médií, čaká ho medzinárodná premiéra

Divácky najúspešnejší domáci film za rok 2016 bol vybraný do súťažnej sekcie medzinárodného filmového festivalu BLACK NIGHTS v Tallinne. V rovnakom čase prichádza na trh  pre slovenských divákov home video s bonusmi zo zákulisia príbehu.

„Pred pár mesiacmi nám napísali z Tallinnu, že nás vybrali do súťaže, musíme ale počkať s medzinárodnou premiérou do novembra,“ hovorí režisér a producent Michal Kollár. Do tejto doby sme film nemohli nikde v zahraničí premietať,vysvetľuje festivalový život filmu.

BLACK NIGHTS patrí do kategórie „A“, kam sa zaraďujú známe festivaly v Cannes, Berlíne alebo v Benátkach  a prináša so sebou zviditeľnenie vo svetovej tlači.

 „Čakanie stálo zato, teraz o nás píšu industry médiá ako Hollywood Reporter,“ usmieva sa režisér. Samotný festival o Červenom kapitánovi píše ako o filme „so silnou réžiou, kde každý pohyb je presne vypočítaný, odkazy a skryté citáty nebijú do očí a dejové zvraty idú ruka v ruke s minimálnou hudbou a precíznou kamerou. To všetko robí z Červeného kapitána skutočnú lahôdku pre všetkých, ktorí milujú žáner poctivého krimi thrilleru.“

Červený kapitán je zároveň posledným filmom, v ktorom si zahral legendárny Ladislav Chudík (kňaz Janetka). „Medzinárodná premiéra na „A-čkovom“ festivale je dôstojnou spomienkou na jeho pamiatku,“ vraví režisér.

Okrem toho účasť v Tallinne prináša Červenému kapitánovi aj nečakané prvenstvo na Slovensku, kde sa producenti pravidelne snažia o podporu Audiovizuálneho fondu. Je to prvýkrát, čo sa fondom podporený film slovenského režiséra stal kinohitom a zároveň súťaží na medzinárodnom festivale kategórie A, vraví výkonná producentka filmu Jana Kluková. „Spojenie silného  diváckeho úspechu a pozitívnej reakcie festivalov je vzácne,“ dodáva.

Okrúhly dvadsiaty ročník BLACK NIGHTS potrvá od 11. – 27. novembra 2016. Červený kapitán bude súťažiť s ďalšími 12 snímkami, medzi nimi s britským filmom The White King v hlavnej úlohe s Jonathanom Pryceom.

V rovnakom čase čaká slovenských a českých  divákov prekvapenie v podobe bohatého DVD a Blu Ray, ktoré sa objavia na trhu už začiatkom novembra. „Dali sme si záležať. Okrem samotného filmu je k dispozícii množstvo bonusov, kde sa hovorí aj o pozadí príbehu Červeného kapitána,“ dodal režisér.

TS

Čítať viac...
Nahor