Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Figeľ sa rovnakého času v diskusiách s Ficom dožadoval právom: Dostal ho oveľa menej!

Pozrite si monitoring, koľko času vystupovali v dvoch televíznych diskusiách Fico s Figeľom.

Téme ostro sledovaných diskusií Roberta Fica a Jána Figeľa sme sa na portáli Mediaboom.sk venovali z hľadiska ich vedenia moderátormi, kde došlo k niekoľkým nelichotivým faktom, teraz sa vďaka spoločnosti Newton Media môžeme pozrieť na to, koľko času dostali jednotliví diskutéri v reláciách O 5 minút 12 a V politike.

Práve v prvej menovej relácii verejnoprávnej televízie došlo opakovane zo strany Jána Figeľa k výzve, aby dostal v diskusii rovnaký priestor ako jeho oponent. Premiér si pri úvodnej dlhšej reči, ktorú mu dovolil moderátor Martin Strižinec po tom, čo ho predseda vlády pokarhal za jeho moderovanie, ukrojil z celkového času až osem minút a vyváženia sa už Figeľ nedočkal. Medan.sk totiž nameral, že v O 5 minút 12 Fico rečnil celkovo 28 minút a 31 sekúnd, kým Ján Figeľ o jeden celý premiérov dlhý výstup menej čiže 21 minút a 16 sekúnd.

Ešte výraznejší rozdiel nastal v diskusii TA3 V politike. Pri tej sme už upozornili, že si jej moderátorka Ľuba Oravová nechala pravidelne nechať premiérom vziať slovo a to dokonca v čase, keď kládla otázku a otvárala novú tému. Asi tak nie je prekvapením, že Robert Fico celkovo rečnil až 23 minút a 21 sekúnd, kým predseda KDH iba 14 minút a 7 sekúnd.

Pre upresnenie faktov treba dodať, že úlohou Roberta Fica v diskusiách bolo aj objasniť občanom, aké vláda pripravuje riešenia a informovať o aktuálnom stave celej kauzy. Ján Figeľ zas mal úlohu vysvetliť svoje pôsobenie na poste ministra dopravy, ktoré sa malo stať problematickým a podľa Smeru spôsobiť celú situáciu okolo Váhostavu, za čo chce vláda Figeľa odvolať z postu podpredsedu Národnej rady.

Celkové zhrnutie (celkový čas / percentuálny pomer)
Robert Fico – 51 minút a 52 sekúnd / 59,4 %
Ján Figeľ – 35 minút a 23 sekúnd / 40,6 %

Čítať viac...
Nahor