Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Fico obvinil Markízu z vedenia antikampane proti nemu!

Premiér a kandidát na prezidenta, Robert Fico, obvinil najsledovanejšiu televíziu na Slovensku z vedenia antikampane proti nemu. Vyhlásil to na dnešnej tlačovej konferencii.

Redaktorka Markízy sa dostala takmer do konfliktu s Robertom Ficom. Stalo sa tak na jeho tlačovej konferencii, ktorú zvolal ako reakciu na podanie trestného oznámenia Andreja Kisku. Spravodajkyňa z najsledovanejšej televízie premiéra zaujala už vo chvíli, keď sa pre časovú zaneprázdnenosť lúčil s novinármi skôr, ako všetci stihli položiť svoje otázky, no redaktorka sa sama prihlásila k slovu. „Ešte televízia Markíza má otázku pán premiér,“ zastavila Fica počas odchodu od stola. Premiér sa redaktorky opýtal, či si myslí, že ma privilégium na kladenie otázok, keď jeho čas na tlačovku vypršal.

Napriek tomu, že si redaktorka Markízy vypýtala krátky čas, s premiérom diskutovala vyše sedem minút. Dožadovala sa odpovede na otázku, či je podľa premiéra fér, že odchádza v polovici funkčného obdobia v čase, keď je aktivovaná dlhová brzda formou ústavného zákona. Touto brzdou by však nový premiér s novou vládou nebol viazaný a hrozil by rast štátneho dlhu. Fico redaktorku obvinil, že otázka je „jasne cielená“ a zareagoval protiotázkou: „Povedzte teraz vy aký je teraz priemerný dlh v Európe a eurozóne?“ Redaktorka odpovedať nevedela. Fico na jej otázku zareagoval, že Slovensko má jeden z najnižších dlhov v eurozóne a nie je dôvod, pre ktorý by bol záujem rušiť dlhovú brzdu.

Redaktorka sa však neustále dožadovala odpovede aj garancie, či Ficov nástupca na mieste premiéra nepohne s týmto ústavným zákonom. Nakoniec označil prístup spravodajkyne Markízy za smiešny a vyhlásil: „Vidíte toto je antikampaň. Pán Kiska sa sťažuje na antikampaň. Keď najsilnejšia televízia nás bije po hlave od rána do večera.“ 

O reakciu sme požiadali aj televíziu Markíza, v prípade zaslania stanoviska vás budeme informovať.

Foto: SITA

Čítať viac...
Nahor