Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Fico mal s diskusiou v Markíze problém: Puškárová naňho zatlačila, odmietol reagovať!

Premiér sa objavil aj v inej televíznej diskusii ako na TA3 či RTVS, spokojný s ňou nebol.

Posledná diskusia na Markíze pred parlamentnými voľbami, ktoré sa konajú v sobotu 5. marca, priniesla najočakávanejšiu debatu lídrov najsilnejších politických strán. Moderátori Zlatica Puškárová a Michal Kovačič zvolili typický akčnejší prístup, pričom sa nevyhli ani nepríjemným otázkam, ktoré smerovali na všetkých politikov. Tým sa niektoré otázky nepáčili.

Najväčšie výhrady k vedeniu diskusie mal predseda Smer-SD Robert Fico. Po pohodlnejších debatách v RTVS a TA3 prijal ponuku do predvolebnej debaty na Markíze, ktorá je pred voľbami z televízií najkritickejšia voči jeho vláde. Vyplynulo to z monitoringu organizácie MEMO 98 uskutočneného od 6. do 19. februára 2016.

Premiérovi sa už od začiatku diskusie nepozdávalo, koľko otázok bolo zo strany moderátorov naňho popri konkurentoch smerovaných. Po prvej štvrtine relácie ho k tomu do kúta zahnala Puškárová, keď sa dožadovala reakcie po jeho obvinení v súvislosti s bývalým ministrom zdravotníctva Ivanom Uhliarikom.

Ja si pamätám príklad v KDH, manželka pán Uhliarika prevzala firmu, niekoľkonásobne narástol jej obrat a následne pána Uhliarika nikto neodvolával. Mimochodom, volali sme ho pán Pentliarik pre jeho vzťahy s Pentou,“ povedal Fico v rámci debaty o zdravotníctve.

Neskôr na obvinenie ohľadom Uhliarikovej manželky reagoval predseda KDH Ján Figeľ: „Práve preto Fico nenávidí pána Uhliarika, lebo im narušil kšefty v rezorte zdravotníctva. A to, čo spomínal, bol len výmysel o manželke, ktorá v prvom roku predala nehnuteľnosť a preto bol pohyb na účte vyšší.“

Puškárová následne prerušila Kovačiča v jeho ďalšej otázke na Figeľa a vyzvala premiéra, aby reagoval na lídra KDH, ktorý vyvrátil tvrdenia o manželke Ivana Uhliarika. Vyjadriť sa však nechcel. Prepáčte, už sa ma pýtate najviac. Budem reagovať neskôr,“ povedal. V rušnom momente Puškárová zopakovala výzvu: „Nechcete reagovať?“ Premiér odmietol. K téme sa už nevrátil.

V neskoršej časti diskusie vyjadril Fico otvorenú kritiku voči vedeniu relácie. Urobil tak po tom, čo Viktor Vince vytiahol zo sociálnej siete divácku otázku ohľadom pôvodu materiálov, ktoré mali Igora Matoviča usvedčovať z daňových podvodov. Fico ubezpečil, že ich nezískal zo žiadneho štátneho orgánu.

Keď sa premiéra Kovačič opýtal, kde je problém, že nezverejní zdroj teraz, Fico ho prerušil so slovami: „Problém je, že mám len minútu tridsaťosem a vediete túto debatu absolútne bulvárnym spôsobom, radi by sme povedali aj niečo normálne verejnosti. Môžete položiť aj päť otázok, ja som na to odpovedal, poviem včas, odkiaľ to je, nie je to zo štátneho orgánu,“ reagoval premiér.

Do konfliktu s moderátorom sa dostal aj predseda SNS Andrej Danko. V kole nepríjemných otázok ho Kovačič konfrontoval s privatizáciou Lesostav Revúca, ktorú označil za typicky „mečiarovskú“. „Vychádzate z pamfletu zúfalcov, ktorí sa museli s SNS rozlúčiť a pravdepodobne budete v týchto otázkach pokračovať ďalej. Takéto invektívy by som si vyprosil. Sú to klamlivé a lživé veci, o ktorých rozprávate. Splietate veci, ktoré potrebujú širšiu debatu,“ reagoval Danko. Kovačič sa pri interpretovaní informácií odvolával na dobovú správu Fondu národného majetku. Na privatizáciu Lesostavu Revúca na svojom blogu upozornila aj bývala tvár SNS, Anna Belousovová.

Andrej Danko o privatizácii: Sú to pamflety a lžiŠéf SNS Andrej Danko vysvetľuje, ako jeho rodina privatizovala za Mečiara. Jeden z najsilnejších momentov moderátora Michala Kovačiča v nedeľnej predvolebnej debate televízie Markíza.Viac o minulosti Andreja Danka sa dočítate tu: https://dennikn.sk/374306/predseda-sns-danko-mal-podozrivej-sbs-gorily-blizsie-priznal-spoluvlastnil-ju/

Posted by Denník N on 28. február 2016

Moderátori sa počas debaty pristavili aj pri aktuálnych predvolebných témach. Puškárová predsedu Siete Radoslava Procházku konfrontovala s čerstvými informáciami ohľadom jeho údajnej ponuky pre Roberta Fica po 1. kole prezidentských volieb, keď mal premiéra požiadať o verejné vyhlásenie, že je Procházka lídrom pravice, za čo nepodporí v druhom kole volieb Andreja Kisku. Procházka takéto súkromné stretnutie vylúčil. Fico odmietol reagovať s tým, že nemá potrebu potvrdzovať alebo vylučovať svoje stretnutia.

Predseda Most-Híd, Béla Bugár, sa zas počas relácie nevyhol viackrát otázkam ohľadom jeho možnej povolebnej spolupráce so Smerom. Zverejnené nahrávky, na ktorých hovorí o „psej povinnosti“ ísť do takejto vlády, pokiaľ bude možné čo najviac naplniť program strany, označil spočiatku ich šírenia za zostrihané, odmietol, že by hovoril o spolupráci so Smerom. Hovoriť mal o všeobecnej povinnosti ísť v prípade možnosti naplnenia programu do vlády, čo je ambíciou strany. Priamo na otázku, či si vie predstaviť byť súčasťou vlády so Smerom, podobne ako jeho kolegovia neodpovedal.

Čítať viac...
Nahor