Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Fico a Matovič sa nakoniec v jednej diskusii stretli! Koľko ľudí sledovalo poslednú debatu či Kiskov príhovor?

Jednotka RTVS v stredu uzavrela rozhlasový aj televízny maratón predvolebných debát. Pred moratóriom sa občanom prihovoril aj prezident.

Až v posledný deň pred moratóriom sa predsa len premiér vlády Robert Fico a predseda OĽaNO-NOVA Igor Matovič stretli v jednej diskusii. Očakávaný súboj, ktorý matovičovci podporili aj inzerciou v tlači, dosiahol zo všetkých predvolebných debát vôbec najvyššiu sledovanosť.

V komerčnej cieľovke poslednú debatu pred parlamentnými voľbami malo sledovať už aj po započítaní sledovanosti 6 % divákov s podielom 16,5 %. Celkovo diskusiu s Ficom a Matovičom sledovalo v univerzálnej cieľovke 437-tisíc divákov starších ako 12 rokov s podielom 20,5 %.

Ešte predtým so svojím príhovorom vystúpil na Jednotke RTVS prezident Andrej Kiska. Jeho hlavným posolstvom pred voľbami bola výzva pre občanov ísť voliť a upozornenie, že neúčasť na voľbách môže vo výsledku podporiť tú stranu, ktorú občania najviac kritizujú. Vyše šesťminútový prejav sledovalo po hlavných Správach RTVS podľa našich informácií celkovo 291-tisíc Slovákov pri podiele 14,5 % v 12+. V komerčnej cieľovke dosiahol prejav rating 3,4 % s podielom 10,2 %.

Čítať viac...
Nahor