Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farme zmeny uškodili, v piatok trojkou na trhu! Milujem Slovensko opäť lídrom

Líder presunmi Farme uškodil pred týždňom, neúspech zaznamenala reality šou aj tentoraz.

Markíza v aktuálnej jesennej sezóne nenapĺňa ciele, ktoré si stanovila, a tak sa uchyľuje k početným programovým zmenám. Najmä v piatkovom prime-time urobila televízia niekoľko presunov, ktoré divákov zmiatli, pričom sa šachy odrážajú aj na výsledkoch sledovanosti.

Farma sa po minulotýždňovom neúspechu s presunom Farmy Duel na sobotu vrátila do piatkového nastavenia s dvomi epizódami za sebou. Opäť tak z pol deviatej vytlačila Búrlivé víno, no výkonnosťou sa od jeho výsledku z predchádzajúceho piatku neodlepila. Prvá časť Farmy o 20:30 ratingovo dokonca za Búrlivým vínom o tri desatiny zaostala, podiel podrástol tesne nad sedemnástku. Po započítaní oneskorenej sledovanosti mala šou dosiahnuť rating šesť percent s podielom nad 17 %. Pre Farmu ide o dosiaľ najhorší podiel od štartu série.

Farmársku šou predbehli oba hlavné kanály konkurenčných skupín. Dvojkou na trhu bol špeciál Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorý medzitýždenne stratil viac než rating, podielovo šiel pod 19 %. Tentoraz sa tak šou hýbala bližšie priemeru stanice, stále však ide pre Joj o úspech oproti piatkom spred nástupu špeciálov. Lídrom večera sa podľa našich informácií stala Jednotka. RTVS však zaznamenala v priebehu ostatných dní technické problémy, pre ktoré nie sú výsledky sledovanosti jej programov za piatok až nedeľu známe. Presný výsledok šou Milujem Slovensko tak nepoznáme.

Po skončení šou Jednotky sa do jasného vedia dostala Farma s Duelom. Ten sa vo svojom tradičnom nastavení vrátil na svoju tridsiatku. Joj sa s dvojicou repríz Neuveriteľné svetové talenty hýbala okolo podpriemerných 13,5 %. Je to však viac ako pred týždňom s filmom.

Z menších staníc bola najvyššie Plus, X Factor Veľká Británia šiel pod 6 %. Krstný otec II. na Dajto uhral menej než štyri podiely, Smotánka podliezla trojku, nasledujúci film Doma Jedného dňa, možno uhral pod 4 %. Wau sa nedarí s reprízami Farmár hľadá ženu, ktorá sa dostal len nad jedno percento.

Podvečer k zmenám nedošlo, Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala 24 %, Kukučka uhrala 18 %. Noviny ratingovo tesne vyhrali, podielovo sa prehupli cez 26 %, Televízne noviny cez 28 %. Najsledovanejším programom dňa sa stala Farma Duel.

Čítať viac...
Nahor