Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma si drží vysoké čísla, Panelák po dlhšej pauze výrazne klesol! Joj prestali fungovať akvizície

Kým Markíze nástup jesennej sezóny vychádza, Joj má problém.

V poradí už tretí večerný program v jesennom nastavení Joj nevyšiel. Kým ešte minulý týždeň v stredu neuspela premiéra Talkshow Jana Krausa s podielom 13,5 %, v pondelok slabo odštartovali Vikingovia s podielmi len okolo 11 – 12 %. V utorok sa k nefungujúcim programom o 21:40 pridala aj akvizícia Vtierka Castle, ktorá už nedokáže dosahovať podiely na úrovni 18 % ako to spočiatku zvládala počas jari a v ostatné týždne výrazne padá, keď včera získala podiel len okolo 11 %. Nedarí sa ani nasledujúcemu seriálu Finder: Šiesty zmysel, ktorý sa tento raz neprehupol cez 12 %.

Joj tak prestávajú fungovať akvizície, ktoré v minulosti tvorili významnú časť jej programu. Spoľahnúť sa už nemôže ani na Kosti, ktoré majú aktuálne pauzu a v Amerike s novou sériou ešte len štartujú.

V utorok sa k tomu nabalil aj neúspech Paneláku s podielom len nad 16 %, ktorý pravdepodobne pocítil nástup nových vydaní Nikto nie je dokonalý. Prvými hosťami v novej sezóne a v novom štúdiu boli Martin Nikodým a Marianna Ďurianová, pričom Jednotka s reláciou uhrala podiely pod 15 % v 12+ a 11,5 v 12 – 54.

Markíze sa v novej sezóne zatiaľ darí nad mieru, keď jej veľkú radosť robí najmä piata Farma. Jej podiely zatiaľ nespadli pod 30 % a včera sa dokonca vyšplhal až k hodnote 32,5 %. Búrlivé víno zatiaľ tridsiatky neuhráva, no v ratingu priveľmi nestratil, keď sa stále hýbe v rozmedzí 10 – 11 %, pričom v utorok dosiahol podiel 28,5 %.

Jesenná štruktúra Markízy je od včera definitívne kompletná, keď sa do nej pripojil aj pauzujúci seriál Chlapi neplačú. Prvý diel novej série si podľa našich informácií nenechalo ujsť 200-tis. divákov s podielom okolo 29 %. Súdna sieň sa v tom čase dotýkala hranice 17 %. Napriek očakávaniam sa Televíznym novinám so silným nábehom nepodarilo dostať na 40-tku, keď tento raz získali podiel okolo 35 %. Krimi aj Veľké Noviny však zaostali s podielmi 21,5 % a takmer 24 %.

Z menších staníc bola celodenne najsilnejšia Plus, ktorej sa darí najmä počas dňa. Od jesene stanica zmenila aj seriál vo fungujúcom komediálnom slote okolo 19-tej, keď po Kutyilovi zaradila sitkom Hoď svištom. Seriál zatiaľ udržuje nadpriemery a pohybuje sa okolo hodnôt 5 – 6 %. S hlavným programom sa však už včera do čela dostalo Dajto. Film Môj sused zabijak 2 dosiahol podiel 8 % a kriminálky CSI na Plus podiely nad 4 a 6 %. Domu potešila najmä Feriha s výkonmi okolo 6 a 12 %.

Čítať viac...
Nahor