Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma s piatkovým Duelom v prime-time vlažná, vynovené Milujem Slovensko kleslo medziročne len mierne!

Jednotka predstavila zmenené Milujem Slovensko s novými kapitánmi, oproti predošlej sezóne nateraz veľa nestratila.

Jedna z najúspešnejších šou posledných rokov, Milujem Slovensko, prešla výraznou zmenou. Nosné piliere formátu – kapitáni Dano Dangl a Adela Vinczeová, pre tento rok šou opustili a nahradili ich nové mená Juraj Tabaček a Stanislava Kašperová. Zásadná zmena spoločne s kozmetickými úpravami štúdia či novinkami v kapele priniesla očakávania, kam sa bude sledovanosťou šou uberať, pričom na úvod nových častí môže byť spokojná.

Milujem Slovensko vlani na jeseň sledovanosťou kleslo na úroveň najčastejšie okolo alebo nad 6 ratingov, vyššie už často nevyskakovalo. Pre šou to znamenalo pád z úrovne 8 a niekedy dokonca až 10 ratingov. Pre tento rok s novými kapitánmi stratilo Milujem Slovensko medziročne zatiaľ približne jeden rating, keď štart siedmej série videlo 5,4 % divákov s podielom 18 %. Vlani šiesta séria štartovala na úrovni 6,3 ratingu s podielom 21 %.

Markíza na piatky vrátila Farmu, kde ňou už dlhodobo zapĺňa celý prime-time. Kým v minulosti vysielala naraz klasickú časť s vyraďovacím dielom, tento rok už na 20:30 ponechala len dvojhodinový Duel, ktorý si malo pozrieť 5,6 % divákov s vlažným podielom 19,3 %. Prvý týždeň Farmy tak pôsobil rozpačito, uspel len v prípade silného nábehu Susedov či Hornej Dolnej, bez pomoci šou nevyskočila.

Najslabšie však v piatok zahrala Joj, ktorá bez letnej prestávky vysiela šou Všetko, čo mám rád. Po prázdninových reprízach nasadila už premiéru, sledovanosťou však ostala v letnom režime ratingom iba 4 % a podielom pod 14 %. V celkovom publiku neboli programy ďaleko od seba, vyhralo Milujem Slovensko s takmer 355-tisíc divákmi, nasledovalo Všetko, čo mám rád s 345-tisíc divákmi a Farma s vyše 320-tisíc divákmi.

Čítať viac...
Nahor