Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma odsunie Búrlivé víno už od budúceho týždňa! Joj chce zabojovať proti jej prvému dňu v pondelok

Markíza potvrdzuje predpoklady portálu Mediaboom.sk.

Búrlivé víno bežalo o 20:30 tento štvrtok naposledy. Televízia poodhalila v plánoch na 11. týždeň zámer prehodiť rodinný seriál s reality šou, pričom ako očakával náš portál, nebude čakať dva týždne, kým tak urobí.

Farma sa po tom, čo dnes odštartuje o 21:50, ustáli hneď od budúceho týždňa vo väčšine dní o 20:30. Začínať bude v tomto čase v utorky, štvrtky a piatky. Iba v pondelky bude nasledovať nateraz po premiérovej Hornej Dolnej o 21:40.

Reality šou tak odsunie rodinný seriál do neskoršieho času okamžite po svojom štarte. Markíza sa k tomuto kroku rozhodla definitívne po tom, čo si náhlou programovou zmenou z hodiny na hodinu odskúšala výkon Búrlivého vína v utorok v dvoch častiach za sebou. Lepší výsledok, dokonca aj rating, dosiahol seriál s druhou časťou vysielanou okolo desiatej večer.

Na najbližší týždeň, kedy Markíza odštartuje svoje najväčšie zbrane a pokúsi sa radikálne zvrátiť veľký úpadok sledovanosti, upravuje program aj konkurenčná Joj. Tú tento týždeň prekvapivo sklamal špeciálny Sladký život s Agátou Hanychovou, pričom už najbližší pondelok by sa celebrity šou vysielala proti prvému dňu na Farme, ktorý dostane dokonca nábeh premiérovej Hornej Dolnej.

Joj sa pokúsi zmenšiť straty v druhom večernom slote od 22:00, keď sa rozhodla v pondelok zdvojiť Zoo. Tá si tak vyskúša konkurenciu Farmy už v pondelok, narazí na ňu hneď aj na druhý deň v utorok o 20:30. Sladký život odsunie Joj za rodinný seriál.

Zásadnú úpravu oproti plánom robí televízna dvojka v off-time. Doň na Markíze vstupujú reprízy Farmy o 13:45, proti ktorým Joj v minulej sezóne častokrát nedokázala bojovať. V pôvodných plánoch chcela televízia ťahať Noviny o 12 až do 13:45 a Farme konkurovať reprízou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Nakoniec sa však rozhodla inak, keď Noviny bude ťahať štandardne a na 12:45 nasadzuje reprízy kastingov Česko Slovensko má talent. Tie potiahne až do premiérových Nákupných maniačok, ktoré štartujú o 14:55.

Od najbližšieho týždňa Joj zároveň na 16-tu zaraďuje premiérovú Súdnu sieň, skracuje k tomu Noviny o 17, keď Top Star presúva na 17:35.

Zmeny nastanú aj v doobednom off-time. Repríza Moja mama varí lepšie ako tvoja sa vráti pred obedné Noviny na 10:50, pričom z tohto času vytlačí nefungujúce reprízy Zoo. Rodinný seriál bude po novom Joj opakovať v rannom okne okolo 7:20.

S úpravou od budúceho týždňa prichádza televízna dvojka i v sobotu. Na podvečer sa pokúsi posilniť okno zábavy, keď pred Našich vkladá dve časti sitkomu Dovidenia, stará mama. Reprízy z týždňa bude vysielať od 17:00.

Čítať viac...
Nahor