Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Farma dostane v 15. sérii nového vyzývateľa! Jojka proti nej postaví Maštalíra

Reality šou aj minuloročnou jeseňou prešla v druhom večernom pásme hladko, Joj jej dokázala konkurovať len v hlavnom vysielacom čase.

Napriek striedaniu silnejších a menej úspešných sérií je Farma každoročne jedným z pilierov sledovanosti Markízy.

Farmárska reality šou sa totiž stala jedným z mála programov, ktorý je investíciou najmä do druhého večerného pásma po hlavných televíznych programoch, kedy už televízie výrazne súboje o diváka nezvádzajú.

Jojka v čase okolo 22. hodiny začala v posledných sezónach vyťahovať premiérové epizódy Geissenovcov, do druhého pásma zároveň presunula premiérové vysielanie dlhoročného Inkognita. Stabilnou súčasťou štvrtkového pásma po hlavnom programe je politická debata Na hrane.

Markíza uplynulú jar úspešne ako druhý večerný program po Dunaji zaradila českú kriminálku Polícia Modrava, inak si vypomáhala reprízami Dobre vedieť, Utajeného šéfa.

Spolu s Jojkou si v niektorých sezónach po 22. hodine vypomáhala aj reprízovými filmami.

Od čias, kedy skončili relácie ako Partička alebo Kredenc, či vymizli kratšie komediálne seriály Hrobári alebo Uhorčík, ostala jednou z mála investícií do druhého pásma  práve Farma.

Jojka sa jej minulý rok na jeseň pokúsila postaviť podobnou konkurenciou v podobe takmer dennej reality šou Láska na chate, ktorú vysielala pôvodne trikrát do týždňa, a to aj v priamej konkurencii Farmy.

Láske na chate sa darilo len počas skoršieho augustového vysielania, po nástupe farmárskej reality šou padla do hlbokých podpriemerov a v priebehu jesene aj do neskorších večerných hodín.

Nový seriál presúva proti Farme

Farma sa vracia túto jeseň s 15. sériou, od ktorej sa očakáva podobné vysielanie ako vlani.

Základ jej vysielania tvoria denné relácie, ktoré spravidla uvádza v pondelky, utorky a štvrtky po hlavnom programe. V stredy reality šou začína vynechávať, keď pre minutážou dlhšie šou ako Extrémne premeny alebo Utajený šéf začínala vôbec v najneskoršom čase.

Farmu vysiela televízia pravidelne v piatky – minulý rok však pristúpila k novinke v podobe rozšírenia vysielania reality šou v hlavnom čase o 20:30 až dvakrát do týždňa. V piatky ponúkla po pol deviatej predĺžený klasický zostrih a v sobotu duely.

Kým vo väčšine dní by Farma nemala čeliť odlišnej konkurencii, než tomu bolo v minulosti, Joj pre tohtoročnú jeseň vytiahne po dlhšom čase do druhého pásma komediálne ladený seriál.

Po spomínaných Hrobároch, Uhorčíkovi alebo Lajne televízia od novej sezóny presúva do nového vysielacieho času tohtoročnú novinku Tomáš a Diana, ktorá sa mala pôvodne stať letným projektom.

Seriál televízia štartovala netradične v závere jarnej sezóny koncom mája, v pláne mala ho vysielať plynule až do konca leta a uviesť naraz dve nakrútené série.

Jojka napokon na konci júna prehodnotila plány a druhú sériu odložila na exponovanejšiu jeseň.

Tomáš a Diana v novom čase

Tomáš a Diana sa nakoniec stane dvojičkou pre hlavný seriál Joj Nemocnica.

Seriál, v ktorom Tomáš Maštalír a Diana Mórová stvárňujú skeče z partnerského života, sa po novom bude vysielať už iba po jednej epizóde do týždňa, a to v utorky pravidelne po 21:50.

Prvú sériu Tomáš a Diana odvysielala v stredajšom prime-time, pričom ponúkala dve časti po sebe.

V závere jarnej sezóny, bez väčšej konkurencie, dosahoval seriál najčastejšie ratingy nad úrovňou 4 % a podiely na trhu cez 16 % v obchodnej cieľovej skupine. Patril však k najsilnejším večerným programom týždňa.

Seriál Tomáš a Diana zmení vysielací čas

Druhú sériu Tomáš a Diana už čaká náročnejšia konkurencia, keď sa bude kryť práve s reality šou Farma.

Zaujímavosťou je, že farmárska reality šou bude v utorky čeliť seriálu s Tomášom Maštalírom v čase, kedy sa práve v utorky a štvrtky vytratí z vysielania Markízy. Od tretej série totiž nebude súčasťou dobovej série Dunaj, k vašim službám, z ktorej odišiel pre nakrúcanie Pána profesora a ďalších nových projektov.

Vo zvyšku týždňa sa neočakáva, že by Farma čelila výraznejšej konkurencii.

V soboty by Joj mala zvoliť filmové premiéry, Jednotka zas pokračovať so zábavnými šou Záhady tela a Neskoro večer. V piatky zas RTVS vráti šou Čo ja viem, Joj podľa prvých plánov avizuje na piatky rodinné filmy.

Vo svojom pondelňajšom čase po Hranici by malo pokračovať Inkognito, čas po štvrtkovej epizóde Nemocnice naďalej patrí relácii Na hrane.

 

Čítať viac...
Nahor