Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma dostala Markízu v piatok do čela! S veľkou sobotnou premiérou už Joj neodskočila

Mohutne promovaná snímka Nezlomný Markíze silné čísla nepriniesla.

NEDEĽA: Zvrat v nedeľnom súboji: Tvoja tvár prišla o divákov, 1890 druhýkrát víťazom večera

PIATOK: Farma v piatok zabrala. Reality šou sa s prvou klasickou časťou o 20:30 dostala na zatiaľ najlepší rating sezóny, keď mala prekročiť 7 %, v podieli však skončila pod 20 %. Televízia si však oproti predchádzajúcim piatkom polepšila, so Svokrou padala aj na pozíciu trojky trhu. Duel Farmy, ktorý v minulosti v tomto nasadení dokázal Markíze prinášať extrémne podiely nad tridsiatkou a vyše 9 ratingov, šiel pri súčasnej slabšej ôsmej sérii pod sedem ratingov, podielovo však vyniesol televízii úspech s 25,5 %.

Reality šou sa podarilo predčiť aj Milujem Slovensko, ktoré tesne podliezlo 7 % pri podieli okolo 19 %, Joj s filmom James Bond: Casino Royale uhrala share pod 19 %. Z ďalších staníc K-19: Stroj na smrť na Dajto atakovalo 6 %, 1890 na Plus šlo nad 5 %, Nikto nie je dokonalý získalo 6,5 %. Moja vysnívaná láska na Doma 5 % podliezla. Myšlienky vraha na Wau sa hýbali pod a okolo 3 %.

Podvečer opäť komerčné stanice stiahol hokej na Dvojke, Rodinné prípady klesli pod 17 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja zas len na 15 %. Televízne noviny získali share vyše 23 %, Noviny boli vyššie s podielom nad 25 %.

SOBOTA: V sobotu Markíza vytiahla ďalší z jej filmových ťahákov. Výrazne promovaná snímka Nezlomný však nevyskočila, mala ísť o málo nad 7 ratingov s podielom pod 21 %. Joj ju dokázala dotiahnuť aj predbehnúť s lacnejšou komédiou Bláznivá dovolenka, ktorá podliezla 8 ratingov s podielom 20,5 %. Film Markízy mal dlhšiu minutáž. Zem spieva na Jednotke dosiahlo podiely nad 15 a pod 23 % (12 – 54, 12+), v univerzálnej cieľovke bola folklórna šou tradične lídrom.

Dievča do každého počasia uhralo na Doma podiel okolo 6 %, ďalšia romantika Odvrátená strana lásky klesla pod 5 %. Nad päťku sa dostala Plus s filmom Fantastická štvorka a Silver Surfer, nad touto hranicou bol aj Fantomas sa hnevá na Dajto, avšak s o pár desatín nižším podielom.

Podvečer Smotánka na Markíze uhrala 22 %, Joj spadli Prázdniny pri podieli len nad 12 %. Rozdiel využili Televízne noviny, ktoré sa dostali pod 27 % a predbehli dlhodobo sledovanejšie Noviny, tie sa museli uspokojiť s podielom 23 %.

Čítať viac...
Nahor