Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma 8 štartovala najslabšia v histórii! Televízne noviny s Vinczem sa prepadli, prevalcovali ich Noviny

Premiéra Viktora Vinczeho vo večerných Televíznych novinách nepriniesla zlepšenie čísel, naopak. Farma pozdvihla výkon Markízy, no za predstavovacími dielmi predošlým sérií ďaleko zaostala.

Farma 8 sa môže stať liekom Markízy na viaceré nefungujúce sloty. Reality šou pri svojej prvej predstavovacej časti dostala televíziu do jej súčasného nadpriemeru, keď ju sledovalo 6,8 % divákov s podielom 24 %. Pre šou však ide o najslabší štart v histórii, keď dosiaľ najslabší rating dosiahla Farma s úvodným dielom 6. série, ktorý sledovalo 7,6 % divákov. Podiel však šiel na 29,2 %, reality šou vtedy štartovala koncom augusta.

Už druhý rok po sebe sa Markíza pokúsila nástup Farmy oklieštiť o brejky. Pri siedmej sérii ich vynechala úplne, šou na konci februára 2016 štartovala na ratingu 9,6 % s podielom 31,1 %. Teraz si televízia vynechať brejky pri súčasnej nepriaznivej situácii dovoliť nemohla, šou však prerušila iba raz, druhú reklamnú prestávku odsunula až za koniec Farmy.

Inkognito dokázalo medzitýždenne rásť, premiérová časť mala uhrať rating až 9,4 % s podielom pod 27 %. Popri Farme už však klesla repríza, ktorá bola v čase vysielania reality šou dvojkou na trhu, podliezla 21 %. Dobre vedieť! stále čaká na návrat k jesenným výkonom, sledovalo 6,8 % divákov, podiel sa zastavil na 19 %.

Vo štvrtok sa Markíze prepadli Rodinné prípady, ktoré podvečer šli len pod 15 %. Podľa našich informácií ich ratingovo dokonca tesne pokorila aj ich repríza o 16. hodine. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala pod 21 %. Markíze k tomu spadli aj večerné Televízne noviny, v ktorých po Lenke Vavrinčíkovej zažil premiéru Viktor Vincze. Uhrali share len pod 23 %, kým Noviny vystrelili do pozíciu najsledovanejšieho programu dňa s podielom až pod 31 %. Ako jediné vo štvrtok pokorili 10-percentný rating.

Vďaka Novinám a silnému Inkognitu sa dostala Joj v prime-time najvyššie v celom týždni, pokorila až 26 %. Markíza podliezla 20 %, pre ňu šlo taktiež o výkon týždňa. Celodenne ostala lídrom o viac ako podielový bod.

Čítať viac...
Nahor