Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Farma 6 nemá jednoznačný termín štartu, Markíza promuje dva vysielacie časy! Chce začať pred Farmárom

Markíza, zdá sa, urobila cez víkend náhle rozhodnutie, keď šiestu sériu Farmy odštartuje o čosi skôr. Promo jej však nesedí.

Úvodný predstavovací diel Farmy 6 promuje Markíza tento víkend rozpačito. Stanica od soboty avizuje o niečo skorší čas štartu prvej epizódy, keď by mala reality šou odštartovať o 21:40. Pôvodne sa mala Farma uviesť v momentálne už tradičnom čase pred druhý hlavný program o 22:00.

Markíza skorší čas promuje prostredníctvom televíznej upútavky. Aj v nej pôvodne avizovala čas 22:00. Súčasne nasadené injektáže však promujú ešte starý čas, rovnako aj upútavka na internete. Televízia sa tak pre vysunutie štartu Farmy rozhodla podľa všetkého náhle. Rovnaký nesúlad vo vysielacích časoch v upútavke a injektáži nastal aj začiatkom leta, keď Markíza predĺžila minutáž Vo štvorici po Slovensku vlakom oproti pôvodnému plánu, čím sa posunul začiatok nasledujúceho Kameňáku 4. Upravená upútavka nový čas zaznamenala, injektáž nie.

Ak Markíza skutočne uvedie Farmu od 21:40, diváci Búrlivého vína by sa po čase mohli dočkať „len“ dvoch reklamných prestávok v seriáli. Líder na tri brejky vo vinárskej ságe prešiel krátko po tom, čo si párkrát toto nastavenie otestovala televízna dvojka. Markíza šla následne s tromi prestávkami natrvalo, nakoniec aj Joj.

Za úpravou vysielacieho času úvodnej časti Farmy môže stáť snaha Markízy o získanie výhody oproti konkurencii a to najmä, ak by televízia vypustila brejk pred desiatou. Ak sa totiž Joj neprispôsobí, silno promovaná farmárska šou, ktorá zvykne pri štarte pútať pozornosť, bude mať voľnejší priestor najmä v čase posledného brejku v Divokých koňoch a zároveň by na seba mohla naviazať čas divákov Farmár hľadá ženu a nepustiť ich už na Joj. Práve skorší nástup Farmára môže Markíze spôsobiť vrásky, nakoľko aj časť potenciálnych divákov Farmy môže zoznamku rozpozerať. Vo štvrtok ich bude chcieť prilákať k sebe. Farmár by mal vo štvrtok začať klasicky až po 22-hej.

Čítať viac...
Nahor