Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma 5 pri štarte predbehla aj Búrlivé víno! V repríze už prepadla

Pozrite si výsledky sledovanosti slovenských staníc vo štvrtok a piatok spoločne s výkonmi úvodnej časti Farmy.

Už od tohto týždňa nastúpia slovenské stanice na svoje jesenné štruktúry. Markíza stihla ako Búrlivé víno tak Farmu spustiť v týždennom predstihu oproti konkurenčnej Joj, pričom zatiaľ môže byť spokojná. Búrlivé víno síce vo svojom druhom týždni štvrtej série popri Paneláku zoslablo, keď v podieli spadlo pod 30 %, túto hranicu sa mu podarilo prekročiť vo štvrtok, aj keď len minimálne. Joj v tom čase nekonkurovala Panelákom ale filmom Neserte nám pestúnku, s ktorým uhrala podiel nad 17 %.

Film si vybrala Joj pre štart piatej Farmy, ktorá získala dokonca o pár tisíc divákov viac ako Búrlivé víno. V ratingu mal úvodný diel 5. série reality šou dosiahnuť hodnotu 9,6 % a podiel 31,8 %. Markíza zvykla v predošlých rokoch predstavovací diel nasadiť v nedeľu o 20:30, tento raz si vybrala čas aj deň, kedy bude Farmu bežne vysielať. Na nedeľu sa rozhodla zaradiť aspoň reprízu úvodnej epizódy a to krátko pred 18-tou hodinou, divákov však neoslovila. Viac o víkendovej sledovanosti nájdete v tomto článku.

V piatok sa do čela sledovanosti dostala opäť Markíza. Film Slnko, seno, erotika získal podiel nad 26 %, kým Do hlbiny na Joj o približne 10 % menej. Jednotka ponúkla televíznu premiéru slovenského filmu Krok do tmy, ktorý v 12 – 54 % získal podiel 8,5 % a v 12+ 10,4 %.

Menším staniciam sa v oba dni v celku darilo. Najstabilnejšie výkony predviedla Pluska, štvrtkové kriminálky CSI sa pohybovali okolo 6 %, piatkový film Vojna anjelov uhral podiel 7 %. Na Dome vo štvrtok svoj lepší výkon predviedol krimiseriál Šiesty zmysel, keď sa blížil k hranici 4 %, slávny záznam z príprav posledného koncertného turné Michaela Jacksona získal v piatok podiel 4,5 %. Dajto vo štvrtok odvysielalo odvetný a zároveň posledný zápas Trnavy v Európskej lige, s prvým polčasom sa blížil k 7 percentám, druhý už stratil divákov a podliezol podiel 4 %. Piatkový film Dajto Čierna kniha preskočil úroveň 4 %.

Pred víkendom sa veľmi nedarilo Televíznym novinám, keď ich v piatok dokonca predbehli aj hlavné správy Joj. Tie sú pri tom práve v tento deň spoločne so sobotou pravidelne z celého týždňa najslabšie. Vo štvrtok získali hlavné spravodajstvá Markízy a Joj podľa našich informácií zhodný rating 6,7 %, pričom TN uhrali podiel 31 % a Veľké Noviny sa priblížili k hodnote 28 %. Na ďalší deň už správy Joj o pár desatín porazili Televízne noviny, tie v podieli podliezli úroveň 31 %, Veľké noviny sa blížili k 29 %. Cez víkend sa už situácia zmenila.

Čítať viac...
Nahor