Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Farma 11 štartovala posilnená, Susedia zas najslabšie! Inkognito lídrom celkovo, Oteckovia s poklesom dominovali

Markíze sa podarilo v prvý pracovný deň novej sezóny ovládnuť prvé priečky sledovanosti, Joj pritiahla k svojmu hlavnému programu celkovo viac divákov.

Nová sezóna odštartovala. Pondelok patril návratu a pokračovaniu overených značiek, na ktoré sa budú televízie počas tejto jesene opäť spoliehať. Očakávaný návrat nastal už podvečer, kedy Markíza uviedla štvrtú sériu seriálového hitu Oteckovia. Ten sa vrátil so sebe vlastnou dominanciou, keď jasne vo svojom čase viedol pri ratingu 7 % a podieli 33 %. Informovala Markíza. Seriálu však sledovanosť napriek jasnej spokojnosti Markízy s prvým dielom oproti výkonom aj z predošlej série, bežne sa aj na jar hýbal medzi 36 až 40 %. Sezóna je však dlhá a diváci podvečer budú pribúdať. Na to sa bude spoliehať aj Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá sa vrátila po sezónnej pauze už v auguste, pričom sa Joj podarilo formát resuscitovať s podielmi aj okolo 16 – 18 %. Štart Oteckov kuchársku šou stlačil na 11,8 %.

Večer sa na obrazovky vrátili už so siedmou sériou Susedia, ktorí zažili zatiaľ najslabší nástup série. Podľa Markízy získali rating 9,1 % s podielom 25,9 %, čo znamená pre televíziu veľmi spokojný nadpriemer, no zároveň potvrdenie postupnej straty výkonnosti seriálu. Ten ešte nedávno vedel dosahovať 10 – 11 ratingov, tento rok štartoval predošlú sériu ratingom 10,7 % s podielom 29,1 %. V priebehu minulej série ale aj klesal k najnižším výkonom okolo ôsmich ratingov, oproti tomu tak porástol. Pri nástupe série stratili Susedia aj v počte divákov, teraz si Susedov pozrelo 445-tisíc divákov, čo je o takmer 75-tisíc menej ako pri štarte šiestej série, kedy aj v tomto ohľade boli lídrom. Teraz už skraja série nestačia na Inkognito, ktoré si podľa televízie pozrelo spolu 478-tisíc divákov a potvrdilo tak pozíciu z jari, kedy sa postupne stalo v celkovom počte sledovanejším programom pondelka. V komerčnej cieľovke malo uhrať sedem ratingov.

Markízu v pondelok večer potešila i Farma, ktorej štart jedenástej série dosiahol najlepší výkon za posledné štyri ročníky. Rating dosiahol úroveň 7,5 % s podielom 25,7 %, vlani pri štarte dokonca o pol deviatej po masívnom prome začala Farma na ratingu 6,8 % s vôbec najslabším podielom v histórii 22,1 %. Viac o výkonnosti štartu predošlých ročníkov v tomto článku. Spolu si nástup Farmy pozrelo 372-tisíc divákov.

Markíza za pondelok vyzdvihla aj sledovanosť Televíznych novín s 8 % a podielom 29,4 %, viac divákov však mali Noviny, ktoré spolu sledovalo 512-tisíc divákov. Zároveň boli jedným z iba dvoch programov, ktoré dokázali v pondelok prekonať polmiliónovú hranicu, tým prvým bolo Počasie Markízy, ktoré vyhralo deň v oboch cieľovkách s celkovo 554-tisíc divákmi, v komerčnej cieľovke malo rating 9,2 % s podielom 29,8 %.

Čítať viac...
Nahor