Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Skúsila to Markíza? Jediný reprízový diel Hornej Dolnej označila ako nový príbeh! Prekvapila divákov

Markíza chcela na skončenú siedmu sériu Hornej Dolnej nadviazať reprízovou časťou iba jeden týždeň, divákov mohla skúsiť pri seriáli udržať zavádzajúcim označením.

Markíza aj Joj už prechádzajú do úspornejšieho letného režimu. Ich štruktúry postupne ovládnu reprízy, pričom od tohto týždňa sa to týka aj štvrtkovej Hornej Dolnej. Markíza však časť divákov prekvapila, nakoľko tohtotýždňovú štvrtkovú časť promovala ako nový príbeh.

Televízia odvysielala druhý diel z minuloročnej šiestej série s názvom Odvrátená strana zákona. Diel promovala ako predchádzajúce premiérové časti viacerými kratšími upútavkami, ako premiéru ho ale neoznačila. Na záver každej upútavky však ponechala v grafike označenie „nové príbehy“, cez ktoré vždy divákov upozorňje na nástup premiérových dielov seriálu. Viacerí diváci tak ostali vo štvrtok večer nepríjemne prekvapení, televízia sa negatívnych ohlasov dočkala aj na sociálnych sieťach.

Markíza pritom reprízu Hornej Dolnej odvysielala vo štvrtok iba jednorázovo. Už od ďalšieho týždňa vysúva na 20:30 premiéru Dobre vedieť, so šou by mala pokračovať až do leta. Je tak otázkou, či televízia nevyskúšala udržať divákov pri Hornej Dolnej zámerne nesprávnym označením. Ako zvyčajne so zaradením repríz časť divákov od seriálu odchádza.

Markíza nakoniec v siedmej sérii Hornej Dolnej odvysielala spoločne 12 nových častí. Išlo o druhú sezónu, v ktorej televízia ponúkla viac než štandardných osem epizód v sérii. Televízia v poslednom čase o niečo zrýchlila výrobu nových dielov Hornej Dolnej, vďaka čomu práve môže v sezóne vysielať viac častí sériálu. V šiestej sérii to bolo taktiež už 12 premiérových dielov.

Upútavka na reprízu štvrtkovej časti

Upútavka na premiéru štvrtkovej časti

Čítať viac...
Nahor