Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Extrémne premeny v tretí týždeň už nabrali na sile: Návrat do pôvodnej formy, stredu vyhrali!

Tri dni po sebe sa darí hlavným večerným programom postupne navyšovať maximá týždňa.

Susedia, Trhlina a najnovšie Extrémne premeny. Každý z trojice programov sa vo svoj vysielací deň stal najsledovanejším programom dňa v komerčnej cieľovke, pričom ako v utorok Trhlina, tak v stredu Extrémne premeny o niečo ešte navýšili maximálnu sledovanosť v rámci týždňa.

Najnovšie sa tak do priebežného vedenia v rámci aktuálnych siedmich dní dostali práve Extrémne premeny, ktoré už s treťou epizódou druhej série vyskočili. S výrazne promovaným príbehom zobrali divákov najmä Joj, keď porástli na rating 9 % s podielom 27,2 % a dostali sa do silnejšej pôvodnej formy z roku 2017. Delukse kleslo na úroveň podielu 17,5 %, zmena žánru na Joj večer pomohla Markíze, ktorá po skončení Delukse rástla, Čau, Lujza už skončila podpriemerná výkonom 12,3 %. Joj v komerčnej cieľovke ale doháňali stratu Plus s Wau, ktoré jej spoločne vyniesli v čase vysielania hlavných programov priemerne takmer 15 % a potiahli tak skupinu v tomto čase ku 30-tke. Silná Markíza spoločne so svojimi menšími stanicami siahala k okoliu 33 %.

Markíza vyzdvihla aj výkon Farmy v komerčnej cieľovke, ktorá sa dostala na rating 4,8 % a podiel 25,2 %, Oteckovia jej klesli na zatiaľ najslabší podiel série s hodnotou 29,9 %. Seriál ostáva na trojnásobných výkonoch oproti konkurencii. Najsilnejší podiel na trhu z večerných programov dosiahli Televízne noviny s 30,4 %.

Extrémne premeny viedli taktiež v celkovom publiku, sledovalo ich 427-tisíc divákov a mimo správ tak boli za deň najvyššie. Celkovo najsledovanejšími programami dňa aj na trhu ostávajú spravodajstvá Joj, Noviny sledovalo 559-tisíc divákov, Najlepšie počasie bolo ešte o niečo vyššie a vyhralo deň s 568-tisíc divákmi. Televízne noviny si vybralo 496-tisíc divákov.

Čítať viac...
Nahor