Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Extrémne premeny už valcujú, prvýkrát sledovanejšie ako Horná Dolná! Stávajú sa hitom sezóny

Slovenská adaptácia šou o extrémnom chudnutí druhý týždeň po sebe významne rástla, vydarené spracovanie láka stále nových a nových divákov.

Extrémne premeny sú formátom, aký si praje každá televízia. Od štartu miesto straty naberajú divákov, stávajú sa témou bežných rozhovorov a prinášajú veľké emócie, keď menia ľudské životy a každý týždeň dokážu prekvapiť. Práve toto spojenie prináša Extrémnym premenám viac divákov ako intenzívna kampaň pred štartom ťahaná cez Chrisa Powella. Šou už oproti prvému vydaniu porástla o necelé dva ratingy, keď ju tento týždeň malo sledovať 9,9 % divákov s podielom 28,4 %. Len medzitýždenne získala vyše rating. Nie je prekvapením, že sa Markíza chce pustiť do výroby druhej série.

Extrémne premeny Slovensko sa tak stávajú najsledovanejším večerným pôvodným programom televízií mimo spravodajstva. Doteraz tento status udržiaval komediálny seriál Horná Dolná, ten sa ale aj v tejto sezóne v sledovanosti prepadáva, keď opustil ratingy okolo 10 – 11 % a padol pod desiatku.

Z ďalších programov Nikto nie je dokonalý udržiava svojich divákov, šou dosiahla rating 5,5 % s podielom pod 16 %. Joj od tohto utorka programovou  zmenou stiahla z vysielania šou Heslo, nahradila ju zdvojením Nikto nie je dokonalý, reprízová časť prepadla s podielom okolo 11 %. Farma bola jasným lídrom s podielom pod 24 %.

Opäť sa darilo Profesionálom na Plus s podielom cez 7 %, vlažný večer Joj doplnila Plus silným Jurským svetom, ktorý prekročil 8 %. Nekonečná láska na Doma sa hýbala tesne pod 4,5 a 5 %, Kosti na Wau šli o málo nad 4 %, nasledujúce kriminálky CSI sa hýbali okolo 3 %. Dajto s filmom 13 hodín: Tajní vojaci v Bengázi šlo cez 3 %.

Rodinné prípady podliezli 23 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja atakovala 19 %. Televízne noviny sa dostali pod 28 %, Noviny so stratou pár desatín ratingu sa hýbali okolo 24 %. Najsledovanejším programom dňa sa v komerčnej cieľovke s náskokom stali Extrémne premeny, v celkovom publiku zas s odstupom dominovali Najlepšie počasie a Noviny.

Čítať viac...
Nahor