Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Extrémne premeny Markíze vyšli, diváci nešetria chválou! Po štarte sa k nim vrátili všetci

Extrémne premeny dokázala Markíza urobiť podľa predlohy, u divákov si nimi šplhla.

Zvýšenie sledovanosti a zlepšenie imidžu si sľubovala Markíza od novej televíznej sezóny, čo sa jej zatiaľ aj darí. Pozitívne reakcie najvýraznejšie zbiera pri Extrémnych premenách, ktorých slovenskú verziu dokázala spracovať podľa originálu a zafungoval jej aj výber trénera Maroša Molnára. Kladná odozva sa odrazila aj na číslach, keď Extrémne premeny s druhým vydaním udržali prakticky všetkých divákov zo štartu ratingom 8 % a v podieli navyše porástli do vyššieho nadpriemeru na 24,1 %.

Markíza sa takto viac vzdialila Joj, ktorej Nikto nie je dokonalý sa vrátilo po lete ratingom tesne nad 5 % a podielom 15,5 %. V celkovom počte však bola zábavná relácia s Extrémnymi premenami absolútne vyrovnaná, oba programy sledovalo zhodne 376-tisíc divákov. U mladých bola vo výraznom vedení Markíza aj s Farmou, ktorá dosiahla share 26,5 %, Heslo prepadlo výkonom len pod 11 %. Menšie stanice boli vyrovnané, San Andreas uhralo Dajto 4,5 %, len o desatinu menej mala snímka Na úteku na Plus. Nekonečná láska sa hýbala nad 4 a 5 %, Kosti na Wau uhrali okolo štvorky, kriminálky CSI medzi 3 – 4 %.

Podvečer Rodinné prípady podliezli 22 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja prekročila 17 %. Televízne noviny sa dostali na 27,5 %, stali sa najsledovanejším programom dňa u mladého publika pred Extrémnymi premenami, Noviny uhrali 25 % a odskočili v celkovom publiku, kde Televízne noviny predbehli o takmer 50-tisíc divákov dostali sa na vrchol celého dňa.

Čítať viac...
Nahor