Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXTRA: Veľký súboj Halákovej seriálov je tu! Joj stále tajomná ohľadom času štartu Divokých koní!

Súboj najsledovanejšieho zabehnutého seriálu a výpravnej novinky od rovnakých tvorcov sprevádza niekoľko bizarných situácií. Pozrite si sumár toho, čo priniesol najočakávanejší seriálový súboj roka.

Búrlivé víno a rovnako aj Divoké kone dnes čaká zaťažkávajúca skúška. Iba diváci majú tú moc rozhodnúť, ktorý zo seriálov uspeje a ktorý nebude mať dostatočnú priazeň na to, aby s ním mohla byť televízia stopercentne spokojná. K takejto situácii s najväčšou pravdepodobnou dôjde, nakoľko už v ostatnom čase denný seriál Joj Panelák strácal dych a nedokázal uhrávať uspokojivé výsledky. Divoké kone k tomu cielia viac na diváka Búrlivého vína, ktorý sa tak bude musieť rozhodnúť, ktorému seriálu dá prednosť.

Vyostrený boj o diváka sprevádza neobvyklé tajomno ohľadom vysielacieho času Divokých koní. Kým v programe Joj musela uviesť čas, v ktorom seriál odštartuje, do dnešného dňa v upútavkách aj v informácii pod logom udáva namiesto vysielacieho času len všeobecnú informáciu „večer“. Štruktúra aj PR oddelenie televízie informuje o čase štartu 20:20, dokonca už tento čas začala uvádzať aj v injektážach. Búrlivé víno by malo začať svoju 5. sériu o 20:30. Je ale otázne, v akých časoch nakoniec projekty odštartujú, minimálne Joj si necháva hmlistou komunikáciou rezervu na manévrovanie.

Divoké kone televízia predstavila klientom už uprostred leta, čo spôsobilo špekulácie o jeho možnom nasadení už ku koncu minulého roka. Niektorí novinári dokonca seriál uvádzali ako jesenný formát na rok 2014. Novinka niesla pôvodne oficiálny názov Rok koňa, televízia ho nakoniec pred mesiacom premenovala. K novinke bývalých tvorcov Búrlivého vína sa bez servítky v septembri vyjadril aj riaditeľ Markízy, Matthias Settele. Podľa neho Joj okopírovala Búrlivé víno a bude dúfať, že uspeje.

Bizarný bol aj súboj v zákulisí medzi televíziami. Markíza stanovila jasnú stratégiu zaútočiť na prvú časť Divokých koní úvodnou časťou novej série Búrlivého vína, čo potvrdila zmenou programu po odhalení dátumu štartu Divokých koní. Pôvodne dnes o 20:30 mala vysielať Kameňák 4, ponúkne ho až po dennom seriáli. Markíza tiež uzavrela ostatné časy. Už 29. decembra 2014 vrátila seriál Chlapi neplačú, výkonmi však zatiaľ neoslnil, v prime-time tiež vyťahuje hneď od začiatku januára sitkom Horná Dolná, ktorý dokonca vytlačí aj Búrlivé víno, šetriť nebude ani premiérovými epizódami Zámeny manželiek a Svokry.

Joj sa rozhodla taktiku Markíze oplatiť a bez servítok divákom konkurencie prostredníctvom nového proma oznámiť, že Divoké kone sú od tých istých tvorcov, ako ich obľúbený seriál Búrlivé víno. Kontroverzný a provokatívny krok Joj mal v zákulisí svoju odozvu, aj v období sviatkov, kedy televízia promo nasadila, rozvírila diskusiu a u lídra spôsobila nemalé vášne. Situácia mala nakoniec svoju dohru, keď bez toho, aby Joj nasadila nové upútavky na seriál, odkaz na tvorcov Búrlivého vína z proma náhle vystrihla. Stalo sa tak na Nový rok. Dnes (5. januára) v deň štartu sa opäť vo vysielaní objavujú aj upútavky s odkazom na Búrlivé víno.

Najzaujímavejšie pred štartom Búrlivého vína

Najzaujímavejšie pred štartom Divokých koní

Čítať viac...
Nahor