Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Expresný verdikt Markízy nad neúspešným Ostrovom: Najväčší ťahák jesene o 20:30 končí!

Ostrov sa dlho v najhlavnejšom čase neohrial.

Markíza už po troch vydaniach vyniesla verdikt nad neúspešných Ostrovom. Aj keď po štarte v oficiálnom vyjadrení verila v nárast počtu divákov a chcela dať reality šou čas maximálne do budúceho týždňa, rozhodnutie robí skôr.

Televízia expresne láme nad Ostrovom palicu, keď ho v najnovších plánoch na 39. týždeň avizuje v neskoršom čase o 21:40. Mení sčasti pritom jeho nasadenie, keď ho zaraďuje okrem utorka a stredy na piatok.

AKTUALIZÁCIA: Markíza mení rozhodnutie, Ostrov pôjde už v pondelok! Pridá ďalšiu Hornú Dolnú

Dôvodom je prehodenie reality šou s letným ťahákom lídra. Markíza skutočne otočí Ostrov s Dobre vedieť!, ktoré zaplní čas 20:30 v utorky, stredy a štvrtky. Pôvodne televízia s tretím vydaním relácie v týždni rátala v piatky, preto aj práve tam nájde svoje nové miesto reality šou. Vo štvrtky pokračuje seriál Atletiko Cvernofka, ktorý však po štarte výrazne padol.

Nie je pritom vylúčené, že Markíza zmenu urobí už od budúceho týždňa. Nestalo by sa tak po prvýkrát. Ostrov Markíze prináša podpriemerné výkony a nízke ratingy, čo je pre televíziu najmä v kľúčovom septembri veľký problém.

Ten môže mať ale aj Joj. Ani jej nástup reality šou nevyšiel, keď Návštevníci s predstavovacím dielom prepadli. Už najbližší pondelok pritom majú ísť o 20:30 priamo proti Hornej Dolnej. V prípade pokračujúcich nízkych výkonov bude zmeny urobiť aj komerčná dvojka.

Ostrov je jeden z najdrahších programov v histórii Markízy. Televízia chcela s týmto projektom priniesť na slovenské obrazovky niečo nové, dokonca sa stal najkľúčovejším spomedzi všetkých jesenných programov lídra. Do vkusu diváka sa však Ostrov netrafil, pochybnosti o úspechu ešte pred štartom priznala aj Markíza, kedy sa generálny riaditeľ Matthias Settele vyjadril, že s Ostrovom ide televízia do risku. S neúspechom skončila aj podobná šou Joj Celebrity Camp v roku 2007, diváci tak lokálnej verzii dobrodružnej šou z ostrova neprišli na chuť ani po deviatich rokoch.

Nový program Markízy
pondelok – 20:30 Horná Dolná, 21:55 Kredenc
utorok, streda – 20:30 Dobre vedieť!, 21:40 Ostrov
štvrtok – 20:30 Dobre vedieť!, 21:40 Atletiko Cvernofka
piatok – 20:30 Horná Dolná, 21:50 Ostrov

Čítať viac...
Nahor