Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Záver sezóny sa blíži, poznáme dátum finále Divokých koní a Búrlivého vína!

Najhlavnejšie seriály komerčných staníc čaká čoskoro letná pauza. Kedy televízie odvysielajú finálové epizódy jarných sérií?

Jarná sezóna 2015 sa o mesiac skončí. Od svojho začiatku priniesla niekoľko kľúčových a výrazných momentov, ktoré ovplyvnia vývoj sledovanosti aj v ďalších sezónach. Okrem megaúspechu Hornej Dolnej, z ktorej sa stal po ôsmich častiach fenomén a svoju pozíciu môže potvrdiť aj na jeseň, kedy jej bude ťažké konkurovať, oveľa negatívnejšie no o to výraznejšie sa na jarných výkonoch Markízy podpisuje upadajúca výkonnosť Búrlivého vína. Naopak, Joj v súčasnosti dokáže posilňovať medziročné postavenie po 20:30 s Divokými koňmi, ktoré si čoraz častejšie dokážu popri Búrlivom víne vybojovať post jednotky.

Oba seriály odštartovali jarné série v spoločný deň v pondelok 5. januára 2015. Stalo sa tak teda okamžite na začiatku roka ešte v medzisezóne, kedy sú výdavky klientov do reklamy výrazne nižšie. A zdá sa, že seriály púť jarnou sezónou aj spoločne zakončia.

Podľa našich informácií už Markíza predbežne naplánovala finále Búrlivého vína na štvrtok 25. júna o 20:30. Informovať o tom mala aj klientov, pričom svoj úmysel postupne potvrdila mimoriadnym zaradením akvizičného seriálu Dáma v závoji na jún do slotu po Búrlivom víne. Taliansko-španielsky seriál sa bude vysielať pravidelne trikrát do týždňa od 2. júna v čase o 21:45, kedy vystrieda Rodinné prípady. Finálovou 12. časťou pri tom vyvrcholí v rovnaký deň, nakedy Markíza plánuje finále piatej série Búrlivého vína a teda 25. júna. Rovnaký scenár nastal aj minulý rok, keď mimoriadna júnová akvizícia Hriešny zoznam vyvrcholila zarovno s Búrlivým vínom. Tiež sa tak stalo na konci júna vo štvrtok.

Veľmi podobne by sa k finále prvej série Divokých koní mala postaviť Joj. Podľa našich informácií totiž televízna dvojka plánuje aktuálnu sériu seriálu ukončiť v rovnaký deň ako Markíza pre túto sezónu vinársku ságu. Finále Divokých koní by tak malo byť naplánované taktiež na štvrtok 25. júna o 20:30. Aj v tomto prípade nájdeme paralelu s minulou jarou, keď zarovno s Búrlivým vínom finišoval vtedajší hlavný prime-time seriál Panelák so svojou 13. sériou.

V júni sa výrazne zmení pomer v nasadzovaní počtu epizód seriálov na jeden týždeň. Joj od 24. týždňa počnúc 8. júnom, keď Joj posilní nasadenie Inkognita, zníži frekvenciu Divokých koní na dvakrát do týždňa (utorky a štvrtky), kým Búrlivé víno naďalej ponúkne štyri epizódy v týždni (pondelok až štvrtok). V prvý júnový týždeň dokonca Markíza odvysiela seriál až päťkrát do týždňa.

Čítať viac...
Nahor