Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Vo štvorici po Slovensku má pokračovať, nie však na Markíze!

Pred dvomi týždňami sme vás informovali o registrácii značky Vo štvorici po Slovensku Markízou. Dnes je už jasné, že to nebolo len tak.

Štát si druhú sériu neobjednal, no môže skutočne vzniknúť. Cestovateľská šou z roku 2012, ktorú si za 420 000 eur bez DPH nechala u Markízy vyrobiť Slovenská agentúra pre cestovný ruch (SACR), sa potichu dostala späť do pozornosti, keď si názov šou ako ochrannú známku nechala zaregistrovať Markíza koncom apríla.

Kým pôvodne sa zdalo, že by tak mohla robiť len z preventívnych dôvodov, je za tým niečo viac. Podľa potvrdených informácií produkčnou spoločnosťou Noemo, ktorá vyrobila prvú sériu šou majú totiž autori námetu záujem o vznik druhej série. Autorom námetu je Dano Dangl, ktorý spoločne s manželkou Beátou Dangl vlastní spoločnosť Noemo.

Spoločnosť už oslovila na spoluprácu RTVS, známe je dokonca aj možné nasadenie relácie. Podľa pôvodných plánov mala druhá séria odštartovať v druhý júnový týždeň a bežať každú sobotu o 18:00 na Jednotke. Samotní autori však priznávajú, že to nie je isté.

Tvorcovia totiž námet ponúkajú aj komerčným staniciam. Práve tieto rozhovory mali primäť Markízu k poisteniu názvu relácie, s ktorou už takmer tri roky vôbec nepracuje. Ak Úrad priemyselného vlastníctva odklepne názov Markíze, nebude s ním môcť Dangl pracovať na inej stanici.

S výrobou druhej série cestovateľskej relácie počítali tvorcovia už v máji a júni. V rovnakom čase sa vydávajú Dangl, Petra Polnišová, Roman Pomajbo, Juraj Kemka, Róbert Jakab, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Marián Čurko, Ady Hajdu, Richard Stanke a ako hostia Marián Čekovský a Nataša Džunková na divadelnú tour s Partičkou po celom Slovensku. Práve to vyhovuje charakteru Po štvorici po Slovensku a tvorcovia cestovateľskej relácie by ju tak mohli vyrábať zároveň popri šnúre Partičky.

Dangl však pôvodne pripúšťa dva varianty obsadenia. Buď dôjde k zopakovaniu štvorice z prvej série, ktorú tvorili Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga a Robo Jakab alebo vytvorí úplne nové zoskupenie.

S otázkami sme oslovili RTVS.

Čítať viac...
Nahor