Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Aktualizácia: Vieme, kedy chce Markíza vyrukovať s dennou seriálovou novinkou Oteckovia!

Televízia zabojuje v dôležitom podvečernom čase, ten sa jej pritom v tomto roku podarilo po dlhom období neúspechov zastabilizovať s Rodinnými prípadmi. 

Markíza s novinkami pre túto sezónu neskončila. Do svojej najdrahšej sezóny v histórii plánuje po Farme či Nebezpečných vzťahoch pridať ďalší denný formát, s ktorým tentoraz plánuje zaplniť dôležitú 18. hodinu.

Tá sa stala pre Markízu problémom od jesene 2015, kedy s veľkou kampaňou spustila denný seriál Kukučka. Ten už od štartu neuspel, nakoniec skončil na Doma. Televízia po nečakanom neúspechu, keď plánovala už druhú sériu Kukučky, postupne nasadila do accessu multireprízových Susedov, bleskovo zrušenú novinku Majster pekár, oživila tiež Bez servítky či po dvadsiatich rokoch legendárnu súťaž Koleso šťastia. Ani v jednom prípade však stabilne neuspela, vysoko ju nedostalo ani značkové Búrlivé víno. Všetko sa zmenilo od tejto jari pravidelným vysielaním Rodinných prípadov, ktoré Markízu vrátili späť do bezpečného vedenia a neraz aj vyššie nad podielových 20 %.

Napriek tomu plánuje televízia o 18. hodine zmenu. Ako sme vás informovali, od leta nakrúca dennú seriálovú novinku Oteckovia, ktorou plánuje obsadiť kľúčové podvečerné pásmo pred Televíznymi novinami.

Markíza prednedávnom potvrdila, že s Oteckami počíta ešte v tomto roku, pričom vytiahnuť by ich mala čoskoro. Televízia chce podľa našich informácií z jej prostredia s dennou seriálovou novinkou vyrukovať už v priebehu októbra, vo vysielaní by sa Oteckovia mali objaviť v druhej polovici mesiaca. Nateraz Markíza žiadne nasadenie nekomunikuje.

AKTUALIZÁCIA: Markíza mení plány, dennú novinku Oteckovia už prestala avizovať pre tento rok! Odštartovať mala v októbri

Posilnenie 18. hodiny je pre televíziu dôležité aj vo vzťahu k Televíznym novinám. Tie sa niekoľko rokov po sebe postupne prepadávali od podielovej 40-tky ku 30 percentám, od podvečerných neúspechov spred dvoch rokov ich výkony padali aj bližšie ku 20-tke. V súčasnosti sa zastabilizovali priemerne okolo 26 %. Od tohto roka však prišli o pozíciu najsledovanejšieho spravodajstva na Slovensku, ktorými sú s náskokom v skupine 12+ Noviny. V komerčnej cieľovke hlavné komerčné správy pravidelne bojujú blízko seba.

Portál Mediaboom.sk vás pred pár dňami exkluzívne informoval o kompletnej zostave mužských hlavných hrdinov nového seriálu Oteckovia. Ako následne televízia potvrdila, zahrajú si ich Vladimír KobielskyBraňo Deák, Filip Tůma a Marek Fašiang. Ženské postavy hrajú Zuzana Mauréry, Monika Hilmerová či Natália Puklušová.

Markíza si pre svoj nový seriál nevybrala vlastný námet, siahla po zahraničnej argentínskej predlohe Señores Papis, ktorú skupina CME, pod ktorú patrí aj Markíza či Nova, kúpila okrem Slovenska aj do Slovinska, Chorvátska, Rumunska či Česka. “Čakajú na vás príbehy zo života štyroch mladých mužov – otcov,  z ktorých každý zápasí s úlohou rodiča po svojom. Nechýba im zodpovednosť a snaha  nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily,” napísala krátko o projekte televízia.

Čítať viac...
Nahor