Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Veľké avizované prekvapenie Markízy s Hornou Dolnou, vieme, čo sa chystá!

Markíza by mala s prekvapením prísť ešte v tomto roku.

Začiatkom novembra stopla Markíza vysielanie premiér Hornej Dolnej, ktorá sa stala najúspešnejším projektom televízie posledných rokov. Napriek tomu, že druhá séria nedosiahla na vysoko postavenú latku prvých častí zo začiatku roka, stále uhrávala najmä po presune na pondelky mimoriadne vysoké nadpriemery. Úspešná je Markíza aj s aktuálne vysielanými reprízami.

Televízia zastavila vysielanie premiér prakticky potichu, na negatívne komentáre divákov, ktorí si jedného dňa našli v pondelok večer starú časť, nereagovala. Hovorkyňa Markízy, Tatiana Tóthová, v stanovisku pre novinárov uviedla, že počet častí pre jednotlivé série televízia oznámila ešte v začiatkoch, pričom sa pokúsila divákov udobriť zmienkou o prekvapení. „Chystáme jedno veľmi príjemné prekvapenie,“ povedala Tóthová.

Horná Dolná by sa podľa našich informácií mohla vrátiť s premiérou ešte tento rok. Pripravované prekvapenie sa totiž, podľa všetkého, bude spájať s Vianocami, kedy by Markíza mala uviesť vianočnú epizódu. Televízia podľa neoficiálnych zdrojov dokázala v priebehu výroby 16 nových dielov natočiť aj vianočnú časť. Nakoľko sa natáčala v letnom období, bude bez snehu, tvorcovia to však mali zakomponovať do deja.

V prípade potvrdenia informácií bude mať Markíza, najpravdepodobnejšie vo vianočnom týždni, silnú dominantu programu. Vianočnú epizódu Hornej Dolnej by mohla odpremiérovať ešte pred Štedrým dňom.

Televízie vianočné epizódy k svojim seriálom pripravujú bežne. V minulosti Joj napríklad vysielala vianočný Panelák dokonca presne na Štedrý deň. Markíza zas vyrobila vianočné epizódy pre legendárnych Susedov, pričom z nich čerpá dodnes, keď ich pravidelne nasadzuje počas Vianoc. Rovnako by Markíza využívala vianočnú Hornú Dolnú.

Herci Hornej Dolnej natáčali aj v zimnom oblečení
petra polnisova juraj tabacek horna dolna

Čítať viac...
Nahor