Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Toto Prima na Slovensku chystá! DVB-T priorita, Markíza a Joj môžu mať problém

Prima to myslí so vstupom na Slovensko vážne, za jej ambíciami môže stáť najmä jeden z majiteľov.

Prima na našom trhu môže byť o pár mesiacov realitou. Česká stanica potvrdila záujem vstúpiť na Slovensko, a to s vlastným kanálom, ktorý by sa mohol stať výraznou konkurenciou Markízy a Joj.

Portálu Mediaboom.sk sa podarilo získať či overiť informácie, ktoré sa v súvislosti s témou vstupu Primy na náš trh objavili. Televízia má mať skutočne veľký a zásadný záujem na tom, aby sa dostala do terestriálu, rokovania už, ako píše Živé.sk, potvrdila Prima aj Towercom, ktorý prevádzkuje DVB-T. Pre českú stanicu to má byť kľúčový krok a je viac než pravdepodobné, že sa jej ho aj podarí zrealizovať. Očakáva sa pritom, že bude dostupná ako voľne šírená stanica. DVB-T by tak zmiernilo stratu po odchode Markízy, Dajto a Doma, ktorý má nastať od roku 2017. Pre Markízu by to však mohlo znamenať prvú vážnu nevýhodu voči novej konkurencii z Česka.

A tá by mohla byť silná. Prima podľa našich zdrojov už dlhodobo rokuje o vysielacích právach nielen pre Česko ale aj Slovensko a tak by viaceré akvizície mala prinášať na oba trhy. Na slovenskej Prime, ktorá je zatiaľ pracovne aj vo vnútri televízie nazývaná Prima International, by sa teda objavovali aj seriály, filmy či iné reality alebo doku série z ponuky neplatených staníc Prima, Prima Cool, Prima Love či filmového kanála Prima Max. Televízia by mala tiež vlastniť aj rôzne licencie na programy, vďaka ktorým bude môcť prinášať vlastné verzie zahraničných formátov. Niektoré jej známe značky sa však na Slovensku neobjavia, ako napríklad Prostřeno, ktorého pôvodnú licenciu má Markíza, beží na nej Bez servítky.

Prima k tomu môže ovládnuť aj lukratívne filmové práva, čo by zásadne ovplyvnilo Markízu a Joj. Prišli by totiž okrem iného o časť veľkých filmových premiér ale aj o atraktívne „áčkové“ známe snímky.

Príchod Primy na Slovensko sa má v českej televízii kuť už niekoľko mesiacov, pričom záujem nemusel vzísť od vedenia Primy. Ambíciu posunúť sa na nový trh mali mať jej majitelia, špekuluje sa najmä o švédskej spoločnosti MTG, v Prime má podiel aj GES Media Europe. Vďaka tomu by tak mohla Prima dostať veľký balík peňazí pre vstup na Slovensko a etablovanie nového kanála. Potvrdzovali by to aj údajné veľké investície do nákupu akvizičných práv.

Čítať viac...
Nahor