Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Televízie rušia výroby s divákmi, V siedmom nebi ukončí jarnú sériu bez publika!

Televízie v súvislosti s koronavírusom prijímajú radikálne opatrenia, už od tohto týždňa to pocítia slovenskí diváci.

Všetky veľké televízie už prijímajú interné aj výrobné opatrenia v reakcii na šíriacu sa nákazu nového koronavírusu. Dotýka sa to ich priameho fungovania, keď sa priamo na pracoviskách zavádzajú obmedzenia a nariaďujú v prípade možností práce z domu mimo pracoviska, ale rovnako v rámci prípravy ich programov.

RTVS v pondelok informovala o hromadných opatreniach, na základe ktorých ruší naplánované výroby dabingu, rozhlasových hier, symfonický koncert ale aj druhé semifinále šou Zem spieva, ktorého priamy prenos sa mal uskutočniť už túto sobotu. Nateraz je prenos preložený na 21. marca, no či sa uskutoční, bude záležať od aktuálnej situácie.

Koronavírus pritom poznačí oba víkendové večery. Okrem zrušeného prenosu Zem spieva prísne opatrenia zasiahnu aj nedeľnú rodinnú reláciu V siedmom nebi, ktorá prebehne v oklieštenom režime.

Podľa našich informácií z prostredia výroby mala Joj rozhodnúť o nakrúcaní kompletne bez divákov, k čomu dôjde vôbec po prvý raz v histórii programu. Výroba má prebehnúť tento týždeň, pričom Joj toto opatrenie prijala na všetky zvyšné vydania Siedmeho neba, ktoré má sériu ukončiť podľa plánu v nedeľu 22. marca.

Samotné nakrúcanie môže byť dokonca ovplyvnené aj chýbajúcimi účinkujúcimi, ktorí s preventívnych dôvodov neprídu na výrobu, ktorej sa štandardne zúčastňuje mnohopočetný štáb. Okliešťovať sa môže aj jeho zostava. Televízia v takomto oklieštenom režime podľa všetkého teda odvysiela posledné dve vydania Siedmeho neba tejto jari.

Či sa opatrenia v súvislosti s koronavírusom dotknú aj ďalších programov, je otázne. Markíza napríklad bude v stredy vysielať šou Dvaja na jedného, ktorú už však nakrúcala v predstihu, či to platí o všetkých naplánovaných epizódach pre túto jar nie je jasné. Joj zas v piatky plánuje vysielať novú veľkú šou Zlatá maska, ktorú už však mala celú nakrútiť v priebehu februára. Jej vysielanie by tak nebolo ohrozené. Markízu už však čakajú priame prenosy šou Superstar, ktoré prebehnú od apríla, a televízie tak môže čakať v závislosti od situácie náročné rozhodnutie.

Prísne obmedzenia prijala aj česká Prima, ktorá informovala, že vôbec po prvýkrát od spustenia programu v roku 2010 nakrúti stredajšiu Show Jana Krausa bez divákov. Reláciu vysiela aj na svojej slovenskej stanici Prima Plus. Česká ako aj slovenská vláda prijali celkovo striktné opatrenia, ktoré plošne na najbližšie dni zakazujú konanie divadelných predstavení či kultúrnych podujatí.

Čítať viac...
Nahor