Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Ťažisková jarná novinka Joj ZOO pozná dátum štartu! Do vysielania sa chystá aj nový sitkom Naši

Portál Mediaboom.sk pozná prvé detaily ohľadom štartu jarnej sezóny.

Veľká seriálová novinka Joj pre jar 2016 ZOO už pozná svoj dátum štartu. Potvrdiť by sa mali prvé informácie portálu Mediaboom.sk o tom, že aj tento rok odštartuje nový hlavný seriál televíznej dvojky už v januári, pričom nebude veľmi zaostávať za Divokými koňmi.

Tie sa po prvý raz uviedli v pondelok 5. januára 2015, pričom ZOO by mala podľa prvých predbežných plánov Joj odštartovať v pondelok 11. januára 2016. Vysielať by sa mali pravidelne trikrát do týždňa, nateraz sa ráta s netradičným nastavením od pondelka do stredy.

Pri súčasných plánoch Markízy a Joj odštartuje ZOO zarovno s nástupom siedmej série Búrlivého vína. Ako sme vás už informovali, tú chce líder podľa predbežných plánov spustiť taktiež v pondelok 11. januára. Zopakovala by sa tak situácia zo začiatku tohto roka, keď aj Divoké kone a Búrlivé víno začínali spolu. Vtedy však Markíza menila plány, keď vínnu ságu chcela po zimnej prestávke vrátiť neskôr.

Aj tentoraz môžu televízie plány zmeniť. Očakáva sa totiž, že Markíza nenechá ZOO voľný priestor a sťaží jej nástup po silnej kampani, ktorá sa očakáva. Búrlivé víno je aktuálne na trvalo podpriemerných hodnotách a tak nemá výtlak oslabiť nástup seriálovej novinky Joj.

Okrem ZOO by sa v okolí polovice januára mala vo vysielaní objaviť aj ďalšia sitkomová novinka Joj. Naďalej platí, že si televízia zakladá na pravidelnom vysielaní zábavného seriálu, čo potvrdzuje aj spustením sitkomu Naši. Tí by mali štartovať v podobnom období ako ZOO, pričom podľa prvých plánov televízie by im mal patriť sobotný access, kedy by konkurovali Smotánke. Šlo by tak o ďalší pokus televízie uspieť s premiérovým formátom v dlhodobo problematickom slote. Stále je však možné, že sa novinka s premiérami objaví aj večer.

Naši sú dielom produkčnej spoločnosti Piknik. Seriál má odrážať pomery tradičnej slovenskej rodiny. Joj ho už má natočený, v júni a júli vyrobila celkovo 20 plánovaných častí. Rovnaký počet epizód obsahovala aj prvá sezóna kanadského originálu Les Parent, z ktorého Naši vychádzajú. Originál je postavený na naivných a starostlivých rodičoch, ktorých budú u nás stvárňovať Lujza Garajová Schrameková a Marián Miezga, a ich troch synoch – Tomášovi, Oliverovi a Samkovi. Každá epizóda rieši jednu tému či problém, na ktorom sú postavené podľa originálneho popisu gagy v trvaní od pol minúty do troch minút. Dĺžka pôvodných epizód sa hýbe okolo 20 minút. Viac o seriáli v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor