Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne tajné plány Markízy: Veľká šou na 18-tu či vlastné Milujem Slovensko!

V útrobách televízie sa rozhoduje o osude jedného z pripravovaných projektov.

Stále väčšie problémy Markízy o 18:00 môžu vyústiť do dôležitého rozhodnutia. Televízia bude potrebovať priniesť po sérii neúspechov funkčný projekt, s ktorým zvráti zväčšujúce sa problémy v tomto čase.

Ako vás už portál Mediaboom.sk informoval, práve Markíza kúpila jeden z nových svetových formátov spoločnosti FremantleMedia – Who Knew?. U nás ho uvedie pod názvom Dobré vedieť! O tom, ako bude táto šou vyzerať, však ešte nemusí byť úplne rozhodnuté.
V origináli je kvízšou Who Knew? denným projektom, nemecká RTL ho v lete 2015 uvádzala podvečer v pondelky až piatky. Na základe úspechu pridala večerné špeciály.

Markíza podľa zákulisných informácií z prostredia Záhorskej Bystrice mala chcieť šou využiť na posilnenie prime-time ako týždennú šou, pričom sa mala chcieť spracovaním priblížiť aktuálne najúspešnejšej zábavnej šou Milujem Slovensko. Napriek odlišnému námetu jej podobný prvok dovoľuje zloženie súťažiacich, keď dve súťažné dvojice tvoria známe osobnosti – z toho jeden člen tímu je vždy stabilný. Zároveň majú tímy svoje obecenstvo, pre ktoré súťažia výhru.

S formátom Who Knew? však môže nakoniec naložiť aj inak. Televízia totiž podľa najnovších informácií má zvažovať, či šou nevyužije ako novú zbraň na 18-tu a spraví z nej daily šou. Nie je pritom vylúčené, že s výrobou začne už v najbližších mesiacoch.

V prípade, že by Markíza skutočne zaútočila s novinkou na jej aktuálne najmenej výkonný slot (pondelky až piatky o 18:00), nastala by pre Fremantle bizarná situácia. Už teraz sa totiž proti sebe vysielajú jej dva formáty 5 proti 5 a Moja mama varí lepšie ako tvoja. Pri veľkých jesenných šou Česko Slovensko má talent a Superstar si pritom, ako vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, dala podmienku, že sa projekty nesmú vysielať proti sebe. Lukratívny nedeľný slot získala pre seba nakoniec Superstar, napriek tomu v sledovanosti za Talentom zaostala.

O projekte Who Knew?
Formát Who Knew? je postavený ako denná panelová šou, v ktorej dva tímy zložené z celebritných dvojíc odpovedajú na najrôznejšie otázky, pričom v každom tíme je jeden stabilný člen a jeden hosť. Týmto konceptom sa šou ponáša na Milujem Slovensko či Čo ja viem alebo lokálny projekt RTVS Domov, sladký domov. Súťažiaci si vyberajú otázky z rôznych kategórií, to je u nás príznačné pre kvíz Duel.

Šou vysielala v Nemecku počas leta 2015 stanica Das Erste, a to od pondelka do piatka o 18:00. Pokračovať s ňou bude aj tento rok. Šou Dobré vedieť! má potenciál zafungovať u slovenského publika. Tak ako už spomínané Čo ja viem či Milujem Slovensko testuje vedomosti známych osobností, zároveň taktiež v sebe nesie uvoľnené a zábavné prvky. Podobne ako v Milujem Slovensko majú tímy vlastné obecenstvo, s ktorým sa delia o výhru. Súťažiaci odpovedajú na nezvyčajné otázky, spoznávajú bláznivé fakty z každodenného života, vedecké štúdie ale aj rady a tipy.

Čítať viac...
Nahor