Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne správy POTVRDENÉ: Kultoví Susedia sa v roku 2018 vrátia na obrazovku!

Markíze oficiálne potvrdila exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk.

Susedia sa po jedenástich rokoch vrátia na televíznu obrazovku. Napriek tomu, že pre rozkoly medzi hlavnými tvorcami seriálu Andym Krausom a Petrom Marcinom vyzeral návrat Susedov nereálne, dnes je však všetko inak. Markíza plány vrátiť Susedov nikdy nezavrhla, pre pôsobenie Andyho Krausa v Joj však boli nereálne. Po neúspešných seriáloch Dvojičky, Dovidenia, stará mama a najnovšie aj poslednej série Paneláku však mal ale Kraus podľa našich informácií po desiatich rokoch strávených v Joj na Kolibe skončiť a namieriť si to práve do Záhorskej Bystrice.

Tam podľa informácií zo zdrojov z Markízy medzičasom stihol začať pracovať na oživení seriálových Susedov, ktorí by sa tak mohli na obrazovky vrátiť už na budúci rok. Spolupracovať by na nich mal aj Peter Marcin, televízia by mala rátať tiež so Zuzanou Tlučkovou či Viki Rákovou. Stabilnou členkou hereckej zostavy bola aj Marta Sládečková, ktorá aktuálne hrá v Hornej Dolnej.

AKTUALIZÁCIA: Markíza aktuálne oficiálne potvrdila prípravy nových častí Susedov, ktoré plánuje do vysielania v roku 2018. Na základe exkluzívnych informácií portálu Mediaboom.sk správu potvrdil riaditeľ PR a marketingu Markízy, Michal Borec, portálu Aktuality.sk.

Markíza začína na nových častiach Susedov pracovať v čase, kedy na obrazovky vracia viaceré televízne hity z minulosti. Robí tak po tom, čo jej v posledných rokoch nevyšlo niekoľko noviniek, prepadákom skončili Divoký Zapadákov, Baby Boom, Doktori, Hviezdna párty, Atletiko Cvernofka alebo Ostrov. Najvýraznejšie sa ujali Horná Dolná, Kredenc či Dobre vedieť, všetky programy však posledný rok strácajú výkonnosť.

Televízia pre túto sezónu už oživila Let´s Dance či Pevnosť Boyard, stavila tiež na vlastnú adaptáciu seriálového hitu z 90. rokov Komisár Rex. Na jar k tomu skúsila oprášiť niekdajší hit Vylomeniny, s ktorými chce ďalej pokračovať, vlani zas na televízne obrazovky vrátila Koleso šťastia, s tým už ďalej neráta.

Markíza aktuálne otvorila najsilnejšiu jeseň vo svojej histórii, počas ktorej chce výrazne zlomiť vývoj na poli sledovanosti. Prvý polrok jej nevyšiel, v hlavnom vysielacom čase ho s Joj prehrala, v lete boli televízie vedľa seba. Po neúspechoch noviniek sa Markíza zamerala najmä na osvedčené formáty, ktorými zaplnila celú jesennú štruktúru.

Čítajte aj: Veľký televízny rozchod, Kraus na Kolibe po Paneláku skončil! Jeho poslednú sériu obhajuje

Najsledovanejší seriál v histórii Slovenska, ktorý sa dožil celkovo troch sérií, uzavrela Markíza na jeseň 2007 a napriek stále mimoriadnej sledovanosti ďalšia nevznikla. Dôvodom boli okrem tvorivej vyčerpanosti aj rozkoly medzi hlavnými tvorcami Andym Krausom a Petrom Marcinom, ktorých spoločné cesty sa po ich najúspešnejšom projekte rozišli.

Kým Marcin pokračoval v projektoch na Markíze, Kraus sa presťahoval na Kolibu. Od ich profesného rozchodu nebolo obdobia, kedy by nebola na stole otázka ohľadom návratu Susedov, ktorí sa stali fenoménom minulého desaťročia. Kým spojenie Krausa a Marcina vyzeralo ešte pred pár rokmi nereálne, dvojica sa v posledných rokoch začala objavovať na spoločných miestach. Peter Marcin pozval svojho bývalého kolegu do vlastnej šou Neskoro večer, Kraus zas prednedávnom Marcina na nakrúcanie Paneláku. Napriek tomu návrat Susedov v seriálovej podobe priamo nikto nepripúšťal. Marcinovým dôvodom na ukončenie Susedov bola podľa vlastných slov aj potreba opustiť komické postavy z minulosti ako Malý Mirko či František Stromokocúr, v ktorých bol zaškatuľkovaný, a posunúť sa ďalej.

Čítať viac...
Nahor