Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Radikálna zmena Joj so správami, podvečerné Noviny o 17-tej končia!

Televízna dvojka sa odhodlala po ôsmich rokoch k zásadnej zmene.

Podvečerné správy komerčných staníc už nepôjdu proti sebe. Joj sa rozhodla presne po ôsmich rokoch pre radikálnu zmenu, po ktorej už nebude o 17-tej vysielať spravodajstvo.

Televízia podľa našich zdrojov zväčší rozdiel medzi podvečerným a večerným spravodajským pásmom. Aktuálne medzi koncom Novín o 17 a Krimi ubehne iba jedna hodina, na obraze sa pritom v hlavných reláciách objavujú aj rovnaké reportáže z podvečera.

noviny o 17 noviny o 16

Joj tak s poobedňajším spravodajstvom nekončí, avšak vysunie ho na skorší čas. Po novom, konkrétne od 5. septembra, by malo štartovať presne o 16-tej a teda miesto Prvých Televíznych novín pobeží proti Správam RTVS o 16:00. Noviny o 17 tak v ponuke Joj skončia, mení sa však len značka, nahradiť by ich mali Noviny o 16. V tejto chvíli by im mal byť ponechaný hodinový slot.

Televízna dvojka odštartovala svoje podvečerné spravodajstvo o 17:00 na jeseň 2008, nazvala ho Prvé Noviny, neskôr dostali svoj súčasný názov. Zjednotila tak značky s obednými Novinami o 12.

Dôvodov, prečo Joj pristúpila k tejto zmene, môže byť viacero. Noviny o 17 majú už roky nestabilnú kondíciu, v niektorých častiach sezóny zahrávajú aj nadpriemery, inokedy sa ustália okolo priemerov alebo padajú i do hlbších podpriemerov. Ovplyvňuje ich aj nábeh, ten aktuálne pomáha Prvým Televíznym novinám, ktoré taktiež oproti prvým rokom vysielania stratili svoju silnú pozíciu a dosahujú aj vlažné výkony, teraz ich dvíhajú Rodinné prípady. Práve tie budú novou konkurenciou podvečerného spravodajstva Joj.

Prvé Televízne noviny si zas po rokoch vyskúšajú inú ako spravodajskú konkurenciu. Joj chce podľa našich informácií na 17:00 vyrukovať so svojou aktuálne silnou novinkou Uhádni môj vek, ktorú bude vysielať od pondelka do piatka už s klasickými súťažiacimi. Práve úspech prvých častí šou mohol posmeliť televíznu dvojku k radikálnemu rozhodnutiu. Prispieť mohlo aj zmienené zväčšenie medzery medzi podvečerným a večerným spravodajstvom.

Úprava vysielacieho času poobedňajších Novín prinesie aj zmenu charakteru accessu televízie. Profilovať ho bude výraznejšie so súťažnými šou vďaka kombinácii Uhádni môj vek s Moja mama varí lepšie ako tvoja. Podobne je na tom Jednotka s dvojicou Duel a 5 proti 5. Joj sa v posledných dvoch rokoch darí zavádzať denné súťažno-zábavné formáty, nová šou s Voštinárom však ešte bude musieť svoje postavenie potvrdiť.

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Čítať viac...
Nahor