Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Prípravy nového denného seriálu Markízy v plnom prúde, poznáme mená všetkých štyroch Oteckov!

Markíza sa chystá na ďalší denný seriál, prvý raz staví na odľahčenejší žáner, akým sa v minulosti vyznačoval napríklad Panelák.

Ani po skončení Búrlivého vína nedáva Markíza zbohom denným seriálom. Televízia prednedávnom už oficiálne oznámila prípravy dennej novinky Oteckovia a potvrdila dlhodobé informácie portálu Mediaboom.sk, že pracuje na úplnej novinke, s ktorou opustí dramaticky ladené seriály a pokúsi sa ísť cestou niekdajšieho úspešného Paneláku.

Markíza si pre svoj nový seriál nevybrala vlastný námet, siahla po zahraničnej argentínskej predlohe Señores Papis, ktorú skupina CME, pod ktorú patrí aj Markíza či Nova, kúpila okrem Slovenska aj do Slovinska, Chorvátska, Rumunska či Česka. „Čakajú na vás príbehy zo života štyroch mladých mužov – otcov,  z ktorých každý zápasí s úlohou rodiča po svojom. Nechýba im zodpovednosť a snaha  nájsť si stabilné miesto vo svete matiek, čo prináša množstvo úsmevných situácií. V kritických situáciách sa ale vedia vynájsť a spojiť svoje sily,“ napísala krátko o projekte Markíza.

Hlavnými hrdinami nového denného seriálu budú štyria oteckovia, pričom už poznáme herecké mená všetkých z nich. Po Paneláku a Búrlivom víne sa tretiemu dennému seriálovému projektu v rade upísal Vladimír Kobielsky, prednedávnom televízia potvrdila aj obsadenie Braňa Deáka, ktorý bol hlavnou tvárou taktiež daily seriálu Druhý dych, hral aj v Búrlivom víne. Oboch televízia angažovala aj do šiestej série Let´s Dance ako súťažiacich.

Tretím „oteckom“ by sa podľa našich informácií mal stať Filip Tůma. Ten má taktiež za sebou niekoľko rokov účinkovania v denných seriáloch – stál pri rozbehu Paneláku, dlhodobo sa objavoval v Búrlivom víne, hral tiež v Chlapi neplačú. Z Búrlivého vína má skúsenosti aj Marek Fašiang, ktorý by mal skompletizovať štvorčlennú zostavu mužských hlavných hrdinov v seriáli Oteckovia. Fašiang je v prvom rade známy ako dabingový herec, v slovenských seriáloch sa vyskytoval minimálne.

Zo ženských hlavných hrdiniek bude Markíza stavať na Monike Hilmerovej, ktorá s Búrlivým vínom prežila všetkých deväť sérií a upísala sa tak ďalšiemu denného seriálu, v Paneláku zas dlhé roky hrala Zuzana Mauréry, ktorá po seriálovej pauze dala zelenú práve Oteckom. Súčasťou seriálu bude podľa potvrdených informácií aj Natália Puklušová.

Éru denných seriálov odštartovala Markíza už v roku 2012, kedy na menšiu Doma s úspechom nasadila Druhý dych. O rok neskôr spustila jej najväčší hit Búrlivé víno, ku ktorému sa od augusta 2013 pridali podvečer aj Chlapi neplačú. Tých po štyroch sériách uzavrela, no s rodinným seriálom sa o 18. hodine rozlúčiť nechcela. S veľkou kampaňou tak odštartovala žánrovo rovnakú novinku Kukučka, ktorá však prepadla a skončila na Doma. V rovnakom roku začala padať aj sledovanosť Búrlivého vína, ktoré definitívne prišlo o divákov na jar 2016. Následne ho čakali presuny na 21:40 a neskôr 18:00.

Čítať viac...
Nahor