Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza chce čoskoro spustiť ďalší nový seriál! Nahradí Hornú Dolnú? (aktualizácia)

Nové časti Hornej Dolnej môžu pondelňajší prime-time vypĺňať iba pár týždňov.

Divoký Zapadákov nemusí byť jediný z pripravovaných seriálov, ktoré Markíza nasadí počas jarnej sezóny. Televízia už pred časom klientov informovala, že chce vyrukovať ešte s jednou komediálnou novinkou, pričom jej nasadenie opätovne potvrdzuje.

Zaujímavosťou pritom je, že nový seriál by mal obsadiť pondelňajšie večery, kde sa len teraz chystá Horná Dolná. Na jej premiéry si túto jar museli diváci počkať, Markíza ju už síce vytiahla dočasne v januári, uviedla však jej reprízy pred spustením Divokého Zapadákova. Ten v tomto čase tvrdo prepadol.

Aktualizácia: Markíza však už na apríl avizuje v pondelky príchod ďalšej komediálnej novinky Kuchyňa. Tá je pritom z trojice ohlásených pripravovaných seriálových projektov televízie tá najambicióznejšia. Do tejto trojky patril aj Divoký Zapadákov, televízia k tomu v minulosti potvrdila prípravu kriminálky Detektív Dušo s Alexandrom Bártom, zatiaľ ju odkladá. Nateraz by mala Kuchyňa vytvoriť s Hornou Dolnou dvojičku, dokedy by však Markíza ťahala naraz a za sebou dva premiérové komediálne seriály, je otázne.

kuchyna-martin-dejdar-juraj-kemka-lukas-latinak-samo-spisak

Seriál Kuchyňa bude tretím pokusom Markízy nadviazať na úspech Hornej Dolnej. Vlani to skúsila s komediálnym seriálom Atletiko Cvernofka, ktorý napriek tomu, že sa v mnohom na Hornú Dolnú podobal, vôbec neuspel. Seriál z prostredia malomestského futbalového tímu má s Kuchyňou spoločný zahraničný originál, z ktorého projekty vychádzajú. Kuchyňa je postavená na úspešnom ruskom námete, ktorý Markíza posadila do Nízkych Tatier.

Komediálna novinka sa podobne ako Horná Dolná, Atletiko Cvernofka a Divoký Zapadákov pýši výrazným obsadením. Zahrajú si v nej Juraj Kemka, Monika Hilmerová, Martin Dejdar, Gabriela Marcinková, Lukáš Latinák, Samo Spišák či Jakub Gogál. Režisérom je Jakub Kroner, známy najmä vďaka filmom Lóve či Bratislavafilm.

kuchyna-spisak-latinak

Dej seriálu Kuchyňa
Hlavný hrdina, Michal (Samo Spišák), je mladý a talentovaný kuchár, ktorý rozbieha svoju kariéru v exkluzívnej bratislavskej reštaurácii. Na dôležitej akcii spôsobí trapas, a tak je nútený odísť. Typický mestský chalan sa odrazu ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na čo bol predtým zvyknutý. Šéfkuchár Zdeněk (Martin Dejdar) vedie skutočne výbornú reštauráciu so slovenskými špecialitami a Michal dostane šancu znova sa postaviť do kuchyne. Nové miesto mu prinieslo kolegov, akých by na bývalom mieste nikdy nemal – celebritného majiteľa, bývalého hviezdneho kuchára, ktorý prišiel o kariéru kvôli problémom s alkoholom a niekoľkým rozvodom, ale aj niekdajšiu hokejovú hviezdu, ktorá dnes namiesto puku naháňa zemiaky po panvici. Michal sa ocitne v hľadáčiku manažérky Lucie (Gabriela Marcinková). Pre mladú a krásnu ženu je chalan z hlavného mesta šancou na nový život po rozchode so ženatým milencom. Množstvo humorných situácií prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom.

Čítať viac...
Nahor