Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Pozrite si vynovenú grafiku spravodajstva Joj! Televízia štartuje aj s kampaňou

Prinášame vám exkluzívne obrázky novej grafiky spravodajských formátov televíznej dvojky.

Od 1. januára 2015 načne spravodajstvo Joj novú éru. Ako posledné z veľkých televízií prejde aspoň čiastočne do HD, zmenou prejde aj vizuál, ktorý sa posunie od zásadného rebrandu zo septembra 2013 ďalej.

Joj od januára ponúkne akýsi prienik medzi obdobím spred a po septembri 2013. Okrem toho, že sa hlavné spravodajstvo vráti k pôvodnému názvu Noviny a zbaví sa prívlastku „veľké“, odpúta sa od agresívnej červenej farby, s ktorou sa viacerí diváci nevedeli stotožniť. Roky k hlavným správam Joj patrila fialová či modrá farba a práve modrá bude pre Noviny charakteristická aj od 1. januára. Farebnou zmenou prejdú aj Krimi. Tie si za svoju zoberú odtiene červenej až oranžovej, ktoré sú ich charakteru príznačnejšie.

Nové logo Novín
noviny logo 2015

Nové logo Krimi
krimi logo 2015

Pod logá sa opäť vráti výraznejšia mapa sveta, po dlhom čase televízia font oslobodí od akéhokoľvek podkladu. Vývoj loga hlavnej spravodajskej relácie Joj si môžete pozrieť nižšie v článku.

Grafika napriek viacerým návratom nadväzuje na súčasný vizuál. Televízia len upravila font v logách, zmenou prešiel aj objektív (ukážka nižšie), zo samotných lôg relácií pravdepodobne úplne vypadne. Nadväznosť cítiť pri logách formátov Noviny o 12 a Noviny o 17, podľa všetkého sa však Joj zbaví lomeného zakončenia niektorých prvkov. Dnes ich využíva ako v logách tak v lištách.

Nové logo Novín o 17
noviny o 17 logo 2015

Súčasné logo Novín o 17
noviny o 17

Zmena grafiky je len sprievodnou aktivitou dominantnej novinky spravodajstva Joj a to prechod do HD. Práve ten bude televízia zdôrazňovať aj v kampani k spravodajstvu, ktorú štartuje v televízii od pondelka 15. decembra. Tvárami kampane budú moderátori spravodajstva. Od 1. januára 2015 budú v HD všetky spravodajské relácie, vo vysokom rozlíšení ráta s grafikou a so snímaním štúdií, reportážne kamery zatiaľ ostávajú v SD-čku. Zmeniť by sa to malo v priebehu budúceho roka. Markíza vysiela správy čiastočne v HD od mája tohto roka, kompletne vysiela vo vysokom rozlíšení spravodajské aj publicistické relácie od konca novembra. RTVS prešla na správy v HD v júni.

Ukážka z kampane k vynovenému spravodajstvu Joj
noviny januar 2015 kampan barmosova sarnovsky

Upútavky Noviny v HD

Vývoj loga hlavnej spravodajskej relácie TV JOJ

Vizuál Novín (od 1. januára 2015)
noviny logo 2015

Vizuál Veľkých Novín (september 2013 – december 2014)
velke noviny

Vizuál Novín TV JOJ (január 2011 – august 2013)
noviny tv joj logo 2011 - 2013

Vizuál Novín TV JOJ (apríl 2007 – december 2010)
noviny tv joj 2007 - 2011

Vizuál Novín TV JOJ (september 2004 – marec 2007)
noviny joj do 2007

Čítať viac...
Nahor