Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Poznáme všetky podrobnosti o štarte Joj Cinema! Aké budú jej prvé premiéry? (dátum, program)

Filmový kanál Joj zaradí najväčší satelitný operátor Skylink do svojej ponuky do dvoch dní. Stanica však tento týždeň vysielanie nespustí. Vieme, kedy sa tak stane a s akým programom odštartuje.

Štart Joj Cinema sa blíži, pričom portál Mediaboom.sk pre vás zistil kľúčové informácie o začiatku jej vysielania. Ako je už známe, filmová stanica bude už naisto dostupná v Česku aj na Slovensku u najväčšieho satelitného operátora Skylink. Ten oznámil, že na oboch trhoch stanicu do ponuky zaradí do 5. júna.

Pôjde však len o skúšobné vysielanie. Joj už testovala vysielanie Joj Cinema na satelite Astra, odkiaľ Skylink šíri svoje programy. V tom čase však ešte nebolo isté, či po technických testoch aj dôjde k zaradeniu stanice do ponuky operátora. Podľa informácií Živé.sk by sa stanica v najbližších týždňoch či mesiacoch mohla objaviť okrem iného aj v ponuke UPC či produktov Slovak Telekom. Rokovania stále prebiehajú aj s Orangeom a inými slovenskými aj českými operátormi.

Ako sme vás už ako prví informovali, stanica musí začať vysielať do 11. júna. Vyplýva to z podmienky českej licencie, ktorú chce Joj Cinema pre svoje vysielanie využiť. Ak tak neurobí, riskuje, že o licenciu príde. K naplneniu podmienok by jej malo postačiť aj skúšobné vysielanie. A k takémuto scenáru sa, podľa všetkého, schyľuje.

Ukážka loga Joj Cinema vo vysielaní
joj cinema vizualizacia loga vo vysielani

Stanica by totiž mala začať naostro vysielať až po spomínanom termíne. Podľa našich informácií je už dátum spustenia Joj Cinema spečatený a to na pondelok 15. júna. K štartu by pri tom malo dôjsť podvečer. Časovo je podľa našich informácií štart naplánovaný na 18:30.

Vôbec prvou odvysielanou snímkou stanice bude americká komédia s hviezdnym obsadením (Michael Douglas, Robert De Niro či Morgan Freeman) Frajeri vo Vegas (2013). Hneď na to Joj Cinema ponúkne svoju prvú premiéru a rovno česko-slovenskú, keď o 20:15 odvysiela akčný triler s Keanu Reevesom John Wick (2014). Prvý vysielací deň od desiatej ukončí mysterióznym trilerom Non Stop (2014) s Liamom Neesonom.

Stanica by svoje hlavné prime-time okno mala štartovať pravidelne o 20:15. V rovnakom čase svoju hlavnú večernú ponuku začína aj Dajto. Joj Cinema tiež chce v utorky o 20:15 budovať pravidelné okno Film týždňa, do ktorého bude nasadzovať najatraktívnejšie produkty. Prvým Filmom týždňa bude ďalšia česko-slovenská premiéra a to úspešná kinosnímka Láska na kari (2014) s Helen Mirren.

Neoficiálny program prvého vysielacieho dňa Joj Cinema (pondelok 15. jún 2015)
18:30 – Frajeri vo Vegas
20:15 – John Wick (premiéra)
22:00 – Non Stop

Nové podrobnosti o Joj Cinema:

  • štart vysielania v pondelok 15. júna o 18:30
  • začiatok hlavného programu dňa o 20:15
  • Film týždňa v utorky o 20:15
  • prvé česko-slovenské televízne premiéry: John Wick, Láska na kari
Čítať viac...
Nahor