Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Poznáme prvé mená nového veľkého seriálu Markízy! Z akého bude prostredia?

Líder intenzívne pracuje na seriálovej novinke, ktorá by mohla túto jeseň o 20:30 nahradiť Búrlivé víno. Poznáme prvé detaily.

Markíza nečakane koncom februára oznámila uzavretie denného seriálu Chlapi neplačú, pričom v rovnakom čase ohlásila prípravy nového seriálového projektu. „Samozrejme, pokračujeme. Pripravujeme nový projekt, ktorý bude rovnako kvalitný len s inými príbehmi,“ povedal pred časom generálny riaditeľ Markízy, Matthias Settele. Kým oficiálne sa hovorí o jesennej náhrade za končiaci podvečerný seriál, novinka by mala dostať lukratívnejšie miesto.

K téme: Ťažká úloha Divokých koní na jeseň: Odolajú útoku Markízy?

Rovnako vo februári sme vás exkluzívne informovali, že Búrlivé víno bude na Markíze napriek klesajúcemu výkonu pokračovať aj na jeseň. A to napriek tomu, že z hľadiska trhových podielov sa Chlapom aktuálne darí lepšie ako vínnej ságe. Tá by však mohla zažiť od jesene renesanciu po presune (návrate) na 18:00 pokiaľ by s ňou prešla aj väčšina jej divákov. Práve Búrlivé víno by tak malo nahradiť v rámci štruktúry Markízy Chlapi neplačú a novinka by sa tak stala veľkým jesenným ťahákom lídra v prime-time, kde Búrlivé víno v súčasnosti uhráva zväčša podpriemery stanice.

Poznáme pri tom už prvé detaily nového veľkého seriálu. V zákulisí televízie sa hovorí o migrácii hercov medzi projektami. Niektorí by mali po skončení Chlapi neplačú prejsť do Búrlivého vína, iní sa stanú tvárami nového seriálu. Tento prípad by mal čakať dvojicu Alexander Bárta a Tomáš Maštalír, ktorých si chce líder udržať na svojom obraze aj po skončení bezslzých Chlapov. Bárta má dodnes s Markízou podpísanú exkluzivitu, vďaka ktorej má zaručené stále miesto v niektorom z jej projektov. Zároveň sa nemôže objaviť na obrazovke konkurencie.

Aktualizácia 7. 6. 2015: Maštalír sa nakoniec od jesene usadí v rozbehnutom Búrlivom víne. Spoločne s Bártom by sa v novinke Markízy mala objaviť aj ďalšia ústredná tvár z Chlapi neplačú, Dominika Kavaschová.

Špekuluje sa aj o ďalších menách. Podľa nepotvrdených informácií by si v novinke mohli zahrať aj bývalé tváre Búrlivého vína Marián Slovák či Ľubo Roman. Predstaviteľ Eugena Baxu mal mať dvere otvorené v Markíze aj po skončení v Búrlivom víne, pôvodne sa hovorilo o angažovaní do seriálu Chlapi neplačú. Marián Slovák musel z Búrlivého vína odísť po mozgovej príhode, jeho postavu nechali tvorcovia zomrieť. Po zlepšení  zdravotného stavu herca ho do Divokých koní angažovala Danica Haláková. „Už sa cítim dobre. Na 95 percent je to absolútne dobre,“ povedal v októbri 2014 herec Novému času. Nebude tak prekvapením, ak príjme rolu v seriálovej novinke Markízy. V Divokých koňoch sa objaví v retrospektívnych obrazoch, ktoré odkryjú niektoré udalosti z minulosti postáv. Dostal tak menšiu rolu s obmedzeným počtom obrazov. Okrem toho seriál by mal pobežať len do konca tohto roka.

Známe je už aj prostredie, v ktorom sa bude nový seriál Markízy odohrávať. Tvorcovia sa pokúsili nájsť nové miesto, do ktorého ešte seriál posadený nebol, pričom si vybrali prostredie pekárne. Joj by zas mala po skončení koniarskej ságy opäť staviť na prírodu a zvieratá, keď pripravuje seriál odohrávajúci sa v ZOO.

Čítať viac...
Nahor