Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Poznáme plány Joj s novou detskou stanicou! Kedy začne vysielať?

Zisťovali sme podrobnosti o novej detskej stanici Joj Group.

Ako už začiatkom týždňa aj na základe registrácie názvu RiK a podaní žiadosti o udelenie licencie pre novú stanicu zistilo Mediálne.sk, televízia Joj sa pripravuje na spustenie nového detského kanála RiK. Je tiež známe, že vysielať bude na základe licencie nemeckej stanice RiC. Mediaboom o novej stanici Joj zisťoval viac.

Ako už aj televízia potvrdila, štart projektu očakáva „čoskoro“. Podľa našich informácií z viacerých zdrojov by televízia mohla štart detského kanála stihnúť ešte tento rok, všetko závisí od ukončenia príprav. Televízia sa sústredí, aby v roku 2015 už bola stanica v prevádzke, štart možno očakávať koncom roka 2014 alebo začiatkom budúceho roka.

Nemecká RiC má ako maskota modrého havrana. Programy v starom rozmere 4:3 nevysiela po stranách s čiernymi pásmi ale s oponou. Tento prvok by mala prevziať aj slovenská RiK. Výhodou je aj to, že sa pri prepínaní viditeľnejšie odlíši od iných staníc.
nemecka ric

Situáciu môžu skomplikovať operátori, s ktorými už má televízia aj rokovať. RiK bude platenou stanicou, čo v prípade Senzi znamenalo veľmi pomalý priebeh zaraďovania do ponuky operátorov. Ani za RiK si nebudú priamo platiť diváci ako v prípade staníc HBO či Cinemax. Nový kanál bude ponúkaný v balíčku detských programov.

Joj však má pripravené veľké lákadlo, pre ktoré by mohli detský kanál požadovať diváci a rovnako by mohol byť atraktívny pre operátorov. Ako jediná stanica v ponuke totiž bude vysielať program v slovenčine. Televízia nám už informáciu potvrdila.

Aktuálne sú detské stanice v českom alebo anglickom jazyku. Televíziu tak čaká množstvo programov, ktoré bude musieť nadabovať. Peniaze očakáva práve od operátorov, súčasťou vysielania budú aj reklamné bloky rovnako ako u  nemeckej stanice. Podľa žiadosti televízie majú 90 % vysielania tvoriť detské programy. Vysielať chce nonstop 24 hodín 7 dní v týždni. Nemecká RiC po ôsmej večer do šiestej ráno vysiela teleshoping.

Jasnejšie je aj okolo obsahu, ktorý chce RiK ponúkať. Ako už Joj oznámila, detská stanica bude zameraná na deti vo veku 4 – 12 rokov a podľa našich informácií má priniesť obsah podobný nemeckej predlohe. Nie je však vylúčené, že siahne aj po inom dostupnom obsahu. Televízia napríklad vysiela množstvo produkcie od štúdia Disney, k dispozícii tak môže mať aj staršie animované rozprávky, ale aj novšie tituly. Zo staršieho obsahu, ktorý vysiela nemecký RiC, slovenskí diváci poznajú napríklad seriál Medvedík či dávnejšie vysielanú sériu Papyrus. Oba tieto seriály už boli vysielané aj v slovenčine.

Medvedík

Papyrus

Čítať viac...
Nahor