Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Poznáme moderátora utajovanej novej šou RTVS! Nakrúcanie začne už o pár dní

Verejnoprávna televízia zatiaľ udržiava podrobnosti o prime-time novinke v tajnosti.

Aj napriek krízovému režimu, v ktorom tento rok podľa vlastných slov Václav Mika skladal rozpočet, prinesie RTVS na jeseň nové formáty, pričom hneď dva pribudnú v najkľúčovejšom slote o 20:20. Okrem nedeľného seriálu Doktor Martin sa chystá verejnoprávna televízia posilniť štvrtkový prime-time, v ktorom začne budovať ďalšie okno so zábavou.

Ako je už známe, pôjde o zábavnú šou s názvom Domov, sladký domov, pod ktorú sa podpíšu tvorcovia Milujem Slovensko, čo televízia zdôrazňuje v rámci propagácie už teraz. Autorom námetu je spoločnosť goodtv, ktorá program aj vyrobí, režisérom bude i v tomto prípade Rado Štefanov.

Rovnako ako Milujem Slovensko aj Domov, sladký domov bude panelová šou, pričom podľa oficiálnych informácií vznikne tento rok 12 častí. Kým pôvodne to vyzeralo, že televízia začne nakrúcať až na prelome septembra a októbra, výroba prvých dvoch častí je naplánovaná už na 31. augusta. Prvé vydanie sa do vysielania dostane vo štvrtok 17. septembra o 20:20.

Poznáme už pritom aj kľúčovú informáciu a to meno moderátora novinky. Podľa našich informácií z prostredia RTVS bude programom sprevádzať dlhoročný hlas a tvár Joj Michal Hudák. Ten si posledne vyskúšal moderovanie súťažno-zábavnej šou na jar 2014 vo federálnom projekte Súboj národov. Relácia však neuspela a predčasne skončila. Pre RTVS v minulosti moderoval súťaž Fenomén. Na jeseň sa bude objavovať aj v jojkárskom zábavnom formáte Inkognito.

V prípade potvrdenia Hudáka pre šou Domov, sladký domov bude mať RTVS slušnú knižnicu moderátorov zábavných programov. Už teraz sú jej tvárami vychytené mená Martin Nikodým, Andrej Bičan, Marcel Forgáč či Milan „Junior“ Zimnýkoval.

Produkčná spoločnosť goodtv je aktuálne dvorným výrobcom relácií pre telerozhlas. Za dvanástku dielov Domov, sladký domov zinkasuje spoločnosť 249 000 eur bez DPH. Cena za jeden diel vychádza na 20 750 eur. Ide tak o výrazne lacnejší formát ako napríklad Milujem Slovensko, ktorého jeden diel stojí RTVS 47 595,36 € bez dane. Celkovo za pätnásť dielov pre túto jeseň zaplatí 713 930,40 eur bez DPH. goodtv vyrába tiež reláciu Slovensko chutí, aktuálne má vyrobiť 22 častí v celkovej hodnote 101 200 eur bez dane, jeden diel stojí 4 600 € bez DPH. Spoločnosť vyrobila aj Naj dedinku Slovenska, druhá séria a jej deväť častí stálo celkovo 359 024,40 eur tento raz aj s daňou.

Foto: ilustračné, Amex Studio, štúdio Milujem Slovensko

Čítať viac...
Nahor