Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Poznáme kapitánov Milujem Slovensko pre túto jeseň, vrátia sa Adela s Danglom! (oficiálne potvrdené)

Vlani sa rozhodli prejsť do komerčnej Markízy, kde naplno rozbehli výrobu ich vlastného projektu, Milujem Slovensko tak prešlo prvou výraznou zmenou od štartu.

Neľahká skúška čakala vlani na jednu z najpopulárnejších zábavných šou Milujem Slovensko. Od roku 2013 až celkovo šesť sérií programu nakrútili v stabilnej zostave moderátor Martin Nikodým a kapitáni Adela Vinczeová s Danom Danglom, ktorí sa stali jedným zo základných kameňov úspechu.

Už pred prípravou predošlých sérií sa začalo špekulovať o možnom odchode kapitánov, ktorí naznačovali, že sa vo formáte unavili. Dangl potvrdil, že o odchode uvažoval už pred vyše štyrmi rokmi, definitívne však aj s Adelou oznámil odchod až vlani. Markíza totiž dala zelenú pôvodnému projektu Dangla a Vinczeovej Dvaja na jedného, ktorý otestovala pilotným dielom minulý rok vo februári a na jeseň už naplno roztočila prípravu ďalších dielov. Tie nasadila túto jar, postupne sa pritom zaradili k najsledovanejším programom uplynulej sezóny.

Populárnych kapitánov vlani v siedmej sérii Milujem Slovensko nahradili Juraj „Šoko“ Tabaček a Stanislava Kašperová. „Povedali sme si, že asi bude dobré dať si od toho trošku pauzu a možno sa do toho ešte vrátime s novou energiou a chuťou. Teraz je taká dohoda, že nejdeme do toho,” uviedol vtedy Dangl. “Milujem Slovensko je moja srdcovka a najradostnejšia televízna práca. A práve srdcovkám treba dopriať nový vietor a sviežu energiu, aby mohli dlho žiť,” pridala pred rokom Vinczeová. Zároveň naznačila, že sa do šou môžu vrátiť práve v najbližšej sezóne. “Všade v zahraničí funguje tento koncept tak, že sa striedajú dve dvojice kapitánov, vždy obsezónu,” dodala.

Práve táto dohoda, ktorú naznačila moderátorka, platí dodnes. Dangl aj Vinczeová sa podľa viacerých informácií po ročnej pauze vrátia do najsilnejšieho formátu Jednotky a v najbližšej ôsmej sérii sa tak opäť ujmú role kapitánov Milujem Slovensko. Tabaček a Kašperová však majú naďalej ostať súčasťou formátu a vrátiť by sa tak mohli zas o rok.

Aktualizované: RTVS už exkluzívne informácie Mediaboom.sk potvrdila. „Ako sme už pred rokom avizovali, RTVS v šou Milujem Slovensko plánuje každú sezónu striedanie kapitánskych dvojíc. V nových častiach, ktoré bude Jednotka vysielať od septembra 2019, diváci opäť uvidia kapitánsku dvojicu Adela Vinczeová a Daniel Dangl,“ uviedla PR manažérka telerozhlasu, Silvia Turnerová.

Herec Juraj Tabaček zároveň potvrdil naše informácie, že RTVS s ním a Kašperovou počíta zas o rok. „Rozprávali sme sa, že by sme sa mali vrátiť ten ďalší rok, takže ak to bude tak a diváci nám zachovajú priazeň, tak si myslím, že je to len fajn, lebo budú mať možnosť porovnať a bude tam škála tých ľudí a nebude stereoptyp. Zase túto sezónu sa ukážu kvality Danove a Adeline, čo si myslím, že je fér voči divákom,“ citujú herca Topky.

Práve návrat Adely a Dangla do Milujem Slovensko môže znamenať čiastočnú renesanciu sledovanosti formátu a zároveň očakávanú udalosť sezóny. Milujem Slovensko siedmu sériu ešte štartovalo blízko úrovne spred dvoch rokov, postupne však šou padla aj na najslabšie čísla od štartu. Opäť sa očakáva jeho nasadenie v piatkovom prime-time.

Čítať viac...
Nahor