Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Poznáme hlavné mená markizáckeho Milujem Slovensko, toto majú byť kapitáni tímov!

Markíza pripravuje novú súťažno-zábavnú šou, staviť by mala na populárne tváre.

Televízny líder naďalej v tichosti pripravuje nový projekt. Stále len vďaka informáciám portálu Mediaboom.sk je známe, že sa Markíza pustila do výroby vlastnej verzie formátu spoločnosti FremantleMedia Who Knew? pod názvom Dobré vedieť!, ktorý chce podľa našich informácií priblížiť úspešnej šou Jednotky Milujem Slovensko.

Ako je už známe, licencia jej k tomu dáva ideálne predpoklady, nakoľko proti sebe stoja dva tímy zložené z jednej stabilnej celebrity a jedného hosťa. Oba tímy majú za sebou vlastné obecenstvo, pre ktoré súťažia výhru.

Portál Mediaboom.sk pritom pozná údajné mená, ktoré by sa mali postaviť na čelo súťažných tímov. Úlohy, ktorú v Milujem Slovensko zastupujú Adela Banášová a Dano Dangl, by sa mali v markizáckom Dobré vedieť! zhostiť Juraj Kemka a Robo Jakab. Markíza by tak využila dvojicu z Partičky či cestovateľskej šou Vo štvorici po Slovensku a rovnako tak populárnu tvár z Kredenca. Kemka aktuálne patrí medzi najobľúbenejších hercov na Slovensku.

Nateraz sa zdá, že šou Dobré vedieť! bude k tomu Markíza nasadzovať ako denný formát. Zaútočiť by s ním mohla na problematický slot 18:00, v ktorom sa od minulej jesene trápi a pravidelne je porážaná Jojkou. Pokles vďaka tomu zaznamenali aj Televízne noviny. Aktuálne však v tomto čase vysiela televízia Búrlivé víno, ktoré sa snaží v slote zastabilizovať len od začiatku apríla. Markíza však bude mať pripravené prvé diely novej šou v najbližších týždňoch.

who-knew

O formáte Who Knew?
Formát Who Knew? je postavený ako denná panelová šou, v ktorej dva tímy zložené z celebritných dvojíc odpovedajú na najrôznejšie otázky, pričom v každom tíme je jeden stabilný člen a jeden hosť. Týmto konceptom sa šou ponáša na Milujem Slovensko či Čo ja viem alebo lokálny projekt RTVS Domov, sladký domov. Súťažiaci si vyberajú otázky z rôznych kategórií, to je u nás príznačné pre kvíz Duel.

Šou vysielala v Nemecku počas leta 2015 stanica Das Erste, a to od pondelka do piatka o 18:00. Pokračovať s ňou bude aj tento rok. Šou Dobré vedieť! má potenciál zafungovať u slovenského publika. Tak ako už spomínané Čo ja viem či Milujem Slovensko testuje vedomosti známych osobností, zároveň taktiež v sebe nesie uvoľnené a zábavné prvky. Podobne ako v Milujem Slovensko majú tímy vlastné obecenstvo, s ktorým sa delia o výhru. Súťažiaci odpovedajú na nezvyčajné otázky, spoznávajú bláznivé fakty z každodenného života, vedecké štúdie ale aj rady a tipy.

Čítať viac...
Nahor