Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Poznáme detaily o konci premiér Hornej Dolnej! Vieme, čo bude so seriálom ďalej

Najsledovanejší program na Slovensku z týždňa na týždeň prestane vysielať premiérové diely.

Horná Dolná pobeží od dnešného pondelka už len v reprízach. Markíza urobila potichu dôležité rozhodnutie, keď nateraz ukončila vysielanie premiér jej najsledovanejšieho produktu.

Podľa našich informácií bude tento stav platiť už do konca jesennej sezóny. Horná Dolná tak minulý týždeň ukončila druhú sériu, v ktorej odvysielala, rovnako ako na jar, osem epizód. Pre túto jeseň sa však očakávalo nasadenie väčšieho množstva častí, keď Markíza stihla vyrobiť až 16 epizód. Nakoniec sa ich rozhodla rovnomerne rozdeliť do dvoch sérií, čím si seriál pošetrí aj pre najbližšiu jar. Opäť sa pritom očakáva nasadenie Hornej Dolnej začiatkom roka, kedy začnú televízie zvádzať prvé ostré súboje.

Markíza končí s vysielaním premiér Hornej Dolnej opäť v nešťastnom čase, nakoľko obchodne je pre televízie kľúčový november. V ňom sa už seriálom neposilní. Televízia sa pritom v súčasnosti trápi s nízkymi ratingami a neplnením svojich plánov, s Hornou Dolnou aspoň časť strát vykrývala. Druhú sériu už aspoň Markíza vysielala v hlavnej sezóne, epizódy prvej série totiž minula v mimosezónnom období v priebehu januára a februára.

Zaujímavosťou tiež je, že Markíza nasadzovanie Hornej Dolnej od začiatku jesennej sezóny takmer nekomunikuje. Známy nebol štart druhej série, nekomunikovala ani počet odvysielaných epizód pre túto sezónu. V oboch prípadoch totiž podľa našich informácií nemala mať definitívne jasno ani ona sama.

Markíza síce začala avizovať štart druhej série v septembri, stať sa tak malo podľa viacerých informácií až koncom mesiaca. Aj pri nasadení ôsmich epizód by jej totiž seriál vydržal ešte aj počas pár novembrových týždňov. Markíza však Hornú Dolnú nasadila do vysielania operatívne začiatkom septembra po tom, čo bola svedkom mimoriadne nadpriemerného štartu šou Česko Slovensko má talent, ktorú sa rozhodla oslabiť.

Rovnako rozhodnutie odvysielať len osem epizód v tejto sezóne malo definitívne padnúť len pred časom. Z tohto dôvodu podľa všetkého presunula Markíza Hornú Dolnú na pondelky, kde otvorila nové okno zábavy. Počas dvoch týždňov, kedy ešte stihla uviesť premiéry, sa pokúsila vytvoriť návyk, z ktorého by mohli čo-to vyťažiť aj aktuálne zaradené reprízy. Tie by proti pokračujúcej šou Česko Slovensko má talent v stredy také šance nemali.

Horná Dolná zároveň do konca roka v pondelky večer nepobeží. Podľa našich informácií televízia odvysiela zvyšné časti z prvej série, ktoré neuviedla túto jeseň v stredy po premiérach. Už na prelome mesiacov a v decembri by zábavné pondelky mali v tejto podobe skončiť, keď sa na 20:30 má vrátiť Búrlivé víno. Premiérový Kredenc, ktorý s prvými dvoma časťami tretej sezóny dosiahol rekordy, tak dostane nový výrazne slabší nábeh.

Čítať viac...
Nahor