Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Deň štartu Farmy 5 známy, dostane nové nastavenie! Ovplyvní aj vysielanie Búrlivého vína

Ako už Markíza naznačila v programových plánoch, Búrlivé víno sa túto jeseň podľa jej prvotných zámerov už nebude vysielať v piatky. Namiesto toho zaplní stredajší večer, pričom nový režim dovolí zmenu v nastavení piatej Farmy.

Markíza príde túto jeseň s novinkou a to nielen oproti tejto jari, ale aj predošlým sezónam. Diváci farmárskej šou boli v ostatných rokoch zvyknutí na dennú dávku ich hrdinov žijúcich v podmienkach spred desiatok rokov vrcholiacu každý týždeň sobotným Duelom. Ten však Markíza plánuje vysielať v iný deň.

Aktualizované: Farma podľa konečných programových plánov odštartuje netradične vo štvrtok a to v 35. týždni ako sme avizovali. Predstavovací diel tak Markíza nasadí vo štvrtok 28. augusta o 21:40. Televízia tak nezopakuje tradíciu z predošlých ročníkov, kedy novú sériu spustila „predstavovacou“ epizódou v deň, kedy inak Farmu nevysielala – v nedeľu. V posledný deň v týždni však úvodný diel po 18-tej zreprízuje.

Markíza chystá v rámci vysielania Farmy dvojnásobnú zmenu. Narozdiel od predošlých ročníkov bude Farmu vysielať každý deň od pondelka do piatku vrátanie stredajších večerov, kedy v predošlé roky chodilo Modré z neba. Duel už k tomu nebude vysielať v soboty. Počas tohto ročníka by sa mal podľa našich informácií presunúť na piatok, kedy už neplánuje narozdiel od jari vysielať Búrlivé víno.

Po novom by tak mala Markíza vysielať od pondelka do štvrtka o 20:30 Búrlivé víno a o 21:40 ho bude nasledovať Farma. Pracovný týždeň zakončí piatkovým Duelom Farmy štartujúcim o 20:30. Víkendové nastavenie Markízy je zatiaľ otázne. Nejasné je zaradenie hudobnej šou Chart Show, o ktorej sme vás taktiež informovali ako prví, televízii by zároveň pri takejto štruktúre ostal priestor na vysielanie jej nového seriálu Doktori iba počas víkendových večerov. Pravdepodobné je zaradenie seriálovej novinky na nedeľu, ktorej potenciál so seriálom ukázala túto jar Jednotka RTVS s Kolonádou. Zatiaľ sú však jedinou istotou na sobotu a nedeľu klasicky filmy.

Televízia týmto krokom veľmi šikovne vyrieši ako stredajší slot, ktorý jej na jar so speváckou šou postupne nefungoval, tak všeobecne problematický piatkový prime-time. Markíza si na jar v piatky nadpriemerné výkony udržiavala Búrlivým vínom a napriek tomu, že seriál oproti bežným výkonom výrazne nestrácal, šlo o jeho najslabší deň v týždni. Od pondelka do štvrtka však má možnosť udržať stabilne vysoké ratingy. Zároveň, ak bude piata séria Farmy úspešná, dostatočné ratingy bude mať isté televízia aj v piatky.

Ako je už známe, Markíza pre piatu sériu Farmy chystá „vzkriesenie salaša“ či morálky. „Škandálne či obscénne správanie nemá na Farme miesto, preto tento obsah nehľadáme ani pri výbere súťažiacich. Sústreďujeme sa na silné motivácie účastníkov prameniace z ich zaujímavých životných príbehov,“ citujú Markízu Stratégie. Viac priestoru dostanú tradície: „Vdýchneme nový život tradičnému salašu, ktorý bude nosným elementom novej série. Na obrazovky prinesie tie najtradičnejšie slovenské tradície. Súťažiaci budú musieť vlastnými rukami vybudovať a prevádzkovať salaš, postarať sa o 200 oviec, vďaka ktorým získajú teplo i obživu – vlnu, syr či bryndzu.“

Čítať viac...
Nahor