Doktor Martin dostane celkovo 16 častí, v prípade úspechu sú tvorcovia pripravení na jeho pokračovanie. Seriál, ktorého pracovný názov bol pôvodne Obvoďák či Obvoďák Martin, vychádza z anglickej predlohy Doc Martin. Seriál sa zameriava na českého a rovnako slovenského diváka, zaujať chce aj mladšiu generáciu. Diváci sa môžu tešiť na vtipné dialógy, zábavné postavy a tých najlepších českých a slovenských hercov. Príbehy majú rýchle tempo, originálne lekárske zápletky a predovšetkým humor. Naviac sa dej odohráva v nádhernom prostredí Beskyd, takže sa bude na čo pozerať,” povedal producent Vratislav Šlajler.

doktor martin 3

V seriáli sa objaví niekoľko slovenských hercov. Priamo po boku Donutila bude hrať Gabriela Marcinková, ktorá si zahrá jeho uletenú a drzú sestričku. Zahrajú si tiež Milan Kňažko, Lukáš Latinák či Emília Vášáryová. Nakoľko je seriál vyrábaný pre aj pre náš trh, slovenskí herci nebudú hovoriť po česky ale v rodnej slovenčine. Ďalšími hereckými menami sú Jitka Čvančarová, Jana Štěpánková, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Adam Vohánka, Tereza Vilišová či Robert Mikluš.

O seriáli Doktor Martin
Do malej dedinky pod Beskydami prichádza nový obvodný lekár. Volá sa Martin Elinger. Až do tej doby pracoval ako špičkový chirurg na špecializovanom pracovisku v Prahe. Teraz ho čaká prax obvoďáka a vidiek so všetkými svojimi charakteristickými znakmi. Medzi ne patrí aj to, že všetci so všetkými komunikujú väčšinou na veľmi blízku vzdialenosť. A to je hlavný kameň úrazu. Arogantný a ironický doktor síce zvláda aj tie najzložitejšie prípady, v bežnej komunikácii s ľuďmi je ale ako slon v porceláne. Medzi svojich nových spoluobčanov nezapadne a často si vlastným pričinením komplikuje aj tie najjednoduchšie životné situácie.