Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Očakávaný návrat legendárneho Kolesa šťastia sa blíži! Poznáme prvé detaily

Devätnásť rokov prešlo od jeho skončenia, na obraz by sa mal vrátiť už čoskoro.

Koleso šťastia skutočne mieri späť na slovenské obrazovky. Markíza len prednedávnom spustila prihlasovanie záujemcov do obnovenej legendárnej súťaže, ktorá by sa do vysielania mohla dostať skutočne onedlho.

Markíza na formáte intenzívne pracuje, pričom podľa prvých informácií zo zákulisia televízie by sa na obrazovky mohol dostať ešte toto leto. Viaceré zdroje informujú, že televízia chce Koleso šťastia nasadiť dokonca ešte v priebehu júla, čím by posilnila svoju premiérovú pôvodnú tvorbu.

Koleso šťastia by sa k tomu malo stať novým ťahákom lídra na 18-tu hodinu. Televízia tak našla nový formát, ktorým sa pokúsi zaujať podvečerného diváka a zlepšiť výkonnosť už takmer rok podpriemerného accessu, ktorý jej začal prepadávať od minuloročnej Kukučky.

Ak sa podarí Kolesu šťastia o 18-tej uspieť, dá sa očakávať, že s ním bude Markíza pokračovať aj na jeseň. Stanica tak podľa všetkého ráta s tým, že by najbližšiu jeseň s Búrlivým vínom podvečer nepokračovala. V priebehu tejto jari zas definitívne škrtla možnosť jeho nasadenia večer.

Ešte pred Kolesom šťastia mala Markíza v úmysle posilniť slot o 18:00 inou súťažnou šou. Otvorene vo svojom cenníku prezentovala presun Dobre vedieť! v priebehu júna na podvečery ako denný formát. Nakoniec od toho upustila.

Letné mesiace by mali na Markíze patriť hneď niekoľkým premiérovým pôvodným formátom. Okrem Kolesa šťastia sa má vrátiť so štvrtou sériou šou Vo štvorici po Slovensku, taktiež chce pokračovať vo vysielaní Dobre vedieť. Pracovné večery plánuje obsadiť aj Zámenou manželiek, nie je vylúčené, že tak ako minulé leto či pred pár týždňami v piatky vytiahne české epizódy prezlečené do slovenského šatu.

Koleso šťastia je americkým licencovaným formátom Wheel of Fortune, ktorý sa dodnes vysiela vo vyše desiatich krajinách sveta vrátane USA. Na Slovensko sa vráti po takmer 20 rokoch, STV Koleso šťastia uviedla v roku 1994, súťaž na obrazovkách skončila roku 1997. Ponúkalo možnosť vyhrať ako peňažnú výhru tak najmä dodnes pamätné vecné ceny. S programom sú dodnes spojené najmä cukrovinky Čierny princ. Najznámejším moderátorom bol Jozef Pročko, s programom boli spojení aj Roman Pomajbo či Peter Marcin.

Čítať viac...
Nahor