Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza bude mať ďalší súťažný ťahák s celebritami, objaviť sa môže už na jeseň!

Líder získal licenciu na novú šou, do jej výroby sa už pustil.

Súťažné šou s celebritami zažívajú rozkvet a z ich úspechu chce Markíza ťažiť ešte viac. Aktuálne siahla po nádejnom formáte, ktorý už začína aj realizovať.

Markíza podľa našich zdrojov zakúpila licenciu na zahraničný formát Hollywood Game Night. Za prvý tip ďakujeme čitateľovi Tomášovi. Ide o program, v ktorom proti sebe v neformálnom až domáckom prostredí stoja dva tímy zložené z jedného klasického súťažiaceho a troch celebrít. Pointou celej šou je, že sa celebrity aj s členmi tímov z ľudu budú jednoducho hrať. Súťaž pozostáva z plnení klasických hier, súťažiaci napríklad identifikujú filmy podľa obrázkov, piesne podľa prerozprávaného textu, ďalšie hry sú založené na rozpoznaní slov bez samohlások či usporiadaní poprehadzovaných slov do správneho poradia. Časovo limitované úlohy zväčša trvajú 90 sekúnd.

Rovnakú šou zakúpila aj Nova, v predbežných plánoch ju avizuje pod názvom Celebrity Night Show a nasadená je do druhého večerného slotu o 21:30 dvakrát do týždňa v pondelky a štvrtok. Zaujímavosťou je, že Markíza a Nova opäť vyrábajú vlastné verzie rovnakého formátu, pričom slovenský líder nakrúca v českom štúdiu na Barrandove. Preto sa v Prahe aktuálne zvýšila koncentrácia slovenských osobností. Výlet do metropoly Česka aktuálne absolvovali napríklad Barbora Švidraňová, Lukáš Adamec, Zuzana Šebová, Viktor Vincze, Zuzana Vačková, Miňo Kereš či Lenka Vavrinčiková. Zdá sa, že aj na základe tohto obsadenia hosťujúcich celebrít by sa nová šou mohla na Markíze objaviť už túto jeseň. Televízia by na to bola pripravená, nakoľko má prvú výrobu za sebou.

Nová celebritná šou má potenciál uspieť u divákov. Kým Dobre vedieť! bolo pred štartom prirovnávané k Milujem Slovensko, práve táto novinka sa môže hitu RTVS priblížiť ešte viac. Režisérsky by mal za projektom stáť Pepe Majeský, ktorý je dvorným režisérom Markízy a jej najväčších šou. Pracuje aj na Tvoja tvár znie povedome. Formát Hollywood Game Night vysiela americká stanica NBC od roku 2013 a pokračuje už z jeho piatou sezónou.

Ukážka zo šou Hollywood Game Night

Čítať viac...
Nahor