Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE o novej speváckej celebrity šou Markízy: Poznáme prvé mená!

Už na jar by sa na Markíze mala objaviť veľká šou, o ktorej vás ako prvý informoval portál Mediaboom.sk.

Niekoľko rokov na našom trhu odkladaný svetový formát Your Face Sound Familiar by sa už čoskoro mal dostať na obraz. Markíza pred časom oficiálne oznámila, že s projektom ráta. O jeho kúpe už v minulom roku vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Ešte pred Markízou mala o šou záujem RTVS, ktorá chcela vyrobiť federálnu verziu s ČT, nakoniec však z plánov nič nebolo.

Slovenský líder uvedie šou na našom trhu v doslovnom preklade pod názvom Tvoja tvár znie povedome. Šou využíva koncept súťažiacich celebrít, ktoré však budú tentoraz spievať, pričom sa budú zároveň snažiť čo najviac vizuálne aj akusticky napodobniť interpretovaného speváka.

Šou by podľa našich informácií mala byť highlightom Markízy pre jar 2016. Prvé informácie hovoria, že by s novinkou Tvoja tvár znie povedome mohol líder vyrukovať v marci, teda so štartom obchodne silnej časti jarnej sezóny.

Ako je už pre Markízu typické napríklad z Let´s Dance, do šou sa pokúsi zlákať viaceré zvučné mená a pritiahnuť tak o to väčšiu pozornosť divákov. Tú bude chcieť pútať aj u bulváru, čo by sa jej mohlo podariť, nakoľko má podľa našich informácií zálusk na v poslednom čase diskutovanú Nelu Pociskovú. Tá sa v súčasnom období z obrazovky lídra vytráca, keď dala zbohom Búrlivému vínu, v novej šou by si ju televízia potvrdila ako svoju tvár. Jej účinkovanie vo formáte je však neisté.

Poznáme pritom aj ďalšie mená, o ktoré má líder záujem. Vo veľkej šou by mohol účinkovať aj partner Nely Pociskovej Filip Tůma, ktorý je rovnako dlhodobou tvárou Markízy. Televízia by tiež mala chcieť angažovať novú tvár hereckého tímu Hornej Dolnej Štefana Skrúcaného, ktorý ešte na jar hájil farby komerčnej dvojky. Všetci traja spomínaní herci sú zároveň aj spevákmi.

Okrem týchto mien by mala Markíza siahnuť i po čisto spevákoch z jej obrazovky, keď by sa v šou mohli objaviť bývalí superstáristi. Televízia má na výber aj čerstvé mená z nedávno ukončenej štvrtej federálnej Superstar.

Šou Your Face Sounds Familiar je postavená na známych osobnostiach, ktoré každý týždeň vystupujú v roli iného známeho speváka. Za koho sa prezlečú a akú pieseň odspievajú, si nevyberajú sami, ale žrebujú si to v priamom prenose. Rôznych umelcov premieta prístroj podľa databázy, spevák o “svojom osude” v ďalšom kole rozhoduje stlačením tlačidla. Celebrita pri tom môže dostať akúkoľvek pieseň od akéhokoľvek speváka, ktorý sa nachádza v databáze prístroja. Môže ísť o mladého či staršieho umelca, dokonca nebohého a taktiež speváka opačného pohlavia. Známa osobnosť musí nielen odspievať pieseň umelca, ktorého si vyžrebovala, ale aj ho napodobniť.

Podobne, ako v Let´s Dance či Showdance, aj tu sú prítomní porotcovia a súťažiaci sú bodovaní. V tejto šou pri tom body nerozdáva len porotcovský panel a diváci, ale bodujú sa aj súperi navzájom. Na konci každého vydania je zostavený rebríček, no súťažiaci nevypadávajú. Body si zbierajú až do predposledného týždňa. Tá štvorica osobností, ktorá sa po sčítaní bodov umiestni na prvých priečkach, sa dostáva do finále.

Formát je populárny po celom svete, licencorom je spoločnosť Endemol. Šou sa len tento rok vysielala vo vyše pätnástich krajinách sveta, mimo iných sa objavila už v Kanade, Južnej Afrike, Grécku (spoločná verzia s Cyprom), Číne, Indonézii, z našich susedov vyvrcholila tento rok tretia séria v Maďarsku, od minulého roku beží v Poľsku, kde je vysielaná každý polrok, dve série videli v rokoch 2012 a 2013 diváci na Ukrajine. V Amerike sa šou objavila minulý rok.

Čítať viac...
Nahor